4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

 

رتبه بندی هوش تجاری BI و عرضه کنندگان آن توسط ارزیابی سالیانه گروه تحقیقات و مشاوره گارتنر (Gartner Group)

معتبرترین مرجع بین المللی که بطور سالیانه اقدام به رتبه بندی و ارزیابی سازمان های عرضه کننده سیستم های فناوری اطلاعات و هوش تجاری می نماید، سازمان بین المللی مشاوره و تحقیقات گارتنر (Gartner) می باشد.

گروه گارتنر (Gartner)، یک سازمان تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال ۱۹۷۹ توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این سازمان از سال ۲۰۰۲ به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت بطوریکه گارتنر مرجعی مطمئن و با ارزش برای مشتریان ۱۲,۴۰۰ شرکت بین المللی قلمداد می‌شود. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط ۷,۸۰۰ عضو شامل ۱,۲۸۰ تحلیلگر، مشاور و مشتریانی در ۸۵ کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب و کاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال ۲۰۱۵ این شرکت درآمدی بالغ بر ۲٫۱۶۳ میلیارد دلار و نیز سود خالصی معادل ۱۷۵٫۶ میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری (BI) هستند نیز ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین و مطئن ترین انتخاب را داشته باشند.

 

ارزیابی از کمپانی های برتر جهانی در حوزه سیستم‌های هوش تجاری (BI) توسط سازمان گارتنر

گارتنر هرساله، بیست و پنج رهبر یا همان برترین عرضه کنندگان سیستم های هوش تجاری در سراسر جهان را مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار داد. گارتنر براساس معیارهایی مشخص و استاندارد، ارزیابی خود را بطور سالیانه انجام و در سطح جهانی منتشر می کند که در ذیل به توضیح ۶ عدد از این معیارها می پردازیم:

“شایان ذکر است که سیستم هوش تجاری تارگیت (Targit BI) و رتبه آن در هر ۶ معیار زیر مورد توجه قرار گیرد”

معیار ۱ – تجارب مشتریان سیستم‌های هوش تجاری (BI)

معیار ۲ – رضایتمندی فروشندگان، نگاه به آینده و میانگین منافع کسب و کار

معیار ۳ – میزان موفقیت هوش تجاری (BI)، و نگاه به آینده

معیار ۴ – شناخت بازار در قبال میزان موفقیت سیستم‌های هوش تجاری (BI) و میزان منافع کسب و کار

معیار ۵ – استاندارد کردن سیستم های هوش تجاری (BI)

معیار ۶ – پشتیبانی از سیستم و کیفیت محصول

 

جهت مشاوره و یا ثبت نام در دوره های آموزشی هوش تجاری، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید:

۳۵ ۰۰ ۹۸ ۸۸ – ۰۲۱

۰۰ ۴۲ ۹۵ ۸۸ – ۰۲۱

جهت مشاهده فایل تصویری معرفی دوره های MBA و DBA کلیک نمایید

جهت مشاهده بروشور تصویری دوره MBA با گرایش هوش تجاری، کلیک کنید