4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

مطالعات موردی هوش تجاری BI: گروه تولیدی تو ام کابلو ترکیه

توصیف کلی:

گروه تولیدی تو ام کابلو در سال ۱۹۹۳ میلادی در شهر استامبول ترکیه تاسیس گردید و دارای دفاتری در سایر شهرهای ترکیه مانند آنتالیا و آنکارا می باشد. همچنین داراری دفتر فروش در موسکوی روسیه است.

مشاهده وب سایت گروه کارخانجات تو ام کابلو

توصیف گروه تولیدی تو ام کابلو و مدیریت آن در مورد نتایج بهره مندی از سیستم هوش تجاری تارگیت

ذخیره زمان و کاهش هزینه با استفاده از سیستم هوش تجاری تارگیت

گروه تولیدی ما با استفاده از سیستم هوش تجاری تارگیت می تواند گزارشات خود را در کمتر از ۵ دقیقه تهیه کند و در قبال منافعی که از پیاده سازی این سیستم بدست آورده بزودی توانست هزینه سرمایه گذاری آنرا بدست آورد.

در گذشته، تهیه یک تحلیل ساده یک هفته بطول می انجامید. پیشتر گروه تولیدی ما از سه سیستم مختلف در سازمان استفاده می کرد: سیستم ای آر پی، سیستم برنامه ریزی پروژه، و سیستم مدیریت. هر یک از این سیستم ها، داده هایی را در اختیار مدیریت ونیروهای انسانی مربوطه قرار می دهد که با یکدیگر تطبیق نمی شوند و می بایست آن داده ها را به فایل صفحه گسترده مانند اکسل وارد کنیم و سپس تحلیل و گزارش های خود را بسازیم که زمانبری و پیچیدگی خاص خود را دارد.

اکنون با بهرگیری از سیستم هوش تجاری تارگیت، داده ها از این سه سیستم خارج می شوند و تنها برای یکبار در این سیستم ذخیره می گردد که ما را قادر ساخته تا تحلیل ها و گزارش های زیر را تهیه کنیم: گزارشاتی که هر سه شنبه برای نیروهای فروش بطور اتوماتیک ارسال می گردد و گزارش های ارزیابی عملکرد که برای نیروهای تولید و همچنین مدیر برنامه ریزی کارخانه ارسال میگردد. با استفاده از این روش آسان هر فرد قادر است تا عملکرد خود را رهگیری کند و مدیران نیز قادر هستند تا عملکرد سازمان را در هر لحظه تحت نظارت داشته باشند. اکنون هر یک از نیروهای فروش ما قادر هستند تا در هر لحظه و بطور بروز، اطلاعات واحد خود را مورد تحلیل قرار دهند و حتی در لایه های مختلف داده ها وارد شده و از قابلیت نفوذ به درون داده های سیستم تارگیت استفاده کنند.

یکی دیگر از منافع استفاده از سیستم تارگیت برای ما هنگامی است که به تهیه طرح های توجیهی می پردازیم. مدیر کل کارخانه در این مورد می گوید: قبلا ما زمان زیادی صرف تهیه طرح های توجیهی می کردیم که باعث میشد تا تعدادی از فرصت های فروش را از دست بدهیم. اکنون اطلاعات ما از چند سیستم گرفته می شود و در محلی متمرکز بطور بحظه و بروز ذخیره می گردد و هر نیروی انسانی مجاز و بخصوص نیروهای واحد فروش می توانند داده های مورد نیار خود برای تحلیل و گزارش و همچنین تهیه طرح های توجیهی را در اختیار داشته باشد.

هنگامیکه سیستم تارگیت در کارخانه ما پیاده سازی گردید، در مدتی کوتاه داده ها از سه سیستم موجود جمع آوری گردید و در یک انبار داده قرار گرفت و اولین تحلیل، گزارش، و داشبورد مدیریتی، و پیش بینی بلحظه را برای ما تهیه نمود. در مدت یکماه سیستم پیاده سازی شد و تاکنون نیز امکان استفاده از اطلاعات متمرکز، بروز، و بلحظه را برای ما ممکن ساخته است.

 

جهت بازگشت به صفحه اصلی مطالعات موردی هوش تجاری BI، کلیک کنید

 

ارسال شد