4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

تحلیل وضعیت کنونی سازمان از طریق قابلیت نفوذ به درون داده ها Drill Down با هوش تجاری BI:

سیستم هوش تجاری تارگیت، مدیریت و کارشناسان ارشد سازمان را در تحلیل وضعیت کنونی سازمان آنان، یاری می رساند که یکی از این ابزارها برای انجام آن، قابلیت نفوذ به درون است:

  • قابلیت نفوذ به درون:

یکی دیگر از قابلیت های سیستم هوش تجاری تارگیت دانمارک در تحلیل وضعیت کنونی سازمان، قابلیت نفوذ به درون داده های آن سازمان است. فرض کنید که عضو هیات مدیره سازمان مورد مثال، متوجه می شود که در نقشه سمت چپ – بالای شکل زیر، میزان تعداد واحد فروش رفته سازمان او در استان آذربایجان از سایر استان ها بیشتر است. او سپس تصمیم می گیرد تا اطلاعات بیشتری در مورد آن استان کسب کند. کافی است تا بر روی استان آذربایجان در نقشه پیش رویش کلیک کند تا تغییرات داده در سایر زیر تحلیل های دیگر در شکل بعدی را ملاحظه کند که در همگی آنان، داده ها در مورد استان آذربایجان نشان داده خواهد شد.

این تغییرات پس از کلیک او، همانند شکل زیر نشان داده شده است (قابلیت نفوذ به درون می تواند در حالات مختلف انجام شود).

یکی از مباحثی که دانشپذیران پس از پایان MBA و Mini-MBA با گرایش هوش تجاری که توسط آکادمی اندیش سیستم برگزار می گردد فرا خواهند گرفت، چگونگی بهره گیری از قابلیت نفوذ به درون تحلیل ها خواهد بود.

 

جهت بازگشت به صفحه ویژگی ها، کلیک کنید

جهت ارائه دموی سیستم تارگیت و یا ثبت نام در دوره های آموزشی هوش تجاری، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید:

۳۵ ۰۰ ۹۸ ۸۸ – ۰۲۱

۰۰ ۴۲ ۹۵ ۸۸ – ۰۲۱

جهت مشاهده ویدئوی تعریف فناوری هوش تجاری BI، کلیک کنید

جهت مشاهده معرفی MBA با گرایش هوش تجاری (BI) در قالب فایل تصویری، کلیک کنید