4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

پیش بینی با رگرسیون هوش تجاری BI (پیش بینی آینده سازمان):

سیستم هوش تجاری تارگیت، مدیریت و کارشناسان ارشد سازمان را در پیش بینی آینده سازمان آنان، یاری می رساند که که یکی از ابزارهای انجام آن، استفاده از رگراسیون است:

  • پیش بینی از طریق ترسیم رگراسیون

یکی از قابلیت های سیستم هوش تجاری تارگیت در پیش بینی آینده سازمان، استفاده از داده های تاریخی سازمان بمنظور پیش بینی آینده است که یکی از روش های دستیابی به این مهم، استفاده از رگراسیون هایی است که سیستم برای مدیران و کارشناسان ارشد سازمان تنها با چند کلیک آنان، عرضه می کند. همانطور که در شکل زیر ملاحظه می کنید، تحلیلی توسط مدیرعامل سازمان مورد مثال، تهیه شده است که درآمد و سود را نسبت به سال های فعالیت سازمان، نشان می دهد. هنگامیکه مدیر قصد دارد تا از درآمد و سود سازمان خود نسبت به سال آینده (سال ۲۰۱۳) مطلع گردد، نیاز است تا با یک کلیک از سیستم بخواهد تا میزان درآمد و سود آن سال را بشکل میله های گراف زیر که در سمت راست آن و با رنگ تیره تر مشخص شده اند، نشان دهد. از طرف دیگر، دو خطی که بطور مورب ترسیم شده اند، نشان می دهند که حرکت بسمت آینده برای این سازمان، مثبت است. (نکته:داده های تاریخی سازمان مورد مثال، به تاریخ میلادی است).

یکی از مباحثی که دانشپذیران پس از پایان MBA و Mini-MBA با گرایش هوش تجاری که توسط آکادمی اندیش سیستم برگزار می گردد فرا خواهند گرفت، چگونگی بهره گیری از قابلیت پیش بینی براساس رگراسیون است.

 

جهت بازگشت به صفحه ویژگی ها، کلیک کنید

جهت مشاهده ویدئوی تعریف فناوری هوش تجاری BI، کلیک کنید

جهت مشاهده معرفی MBA با گرایش هوش تجاری (BI) در قالب فایل تصویری، کلیک کنید