4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

در این بخش از سایت اندیش سیستم با برخی از کتاب های هوش تجاری BI آشنا می شوید.

کتاب اول

عنوان: سیستم هوش تجاری مایکروسافت برای مبتدیان

(Title: Microsoft Business Intelligence For Dummies)

(BI for Dummies)

نویسنده: Ken Withee

توصیف کتاب: ابزارهای سیستم هوش تجاری مایکروسافت در جمع آوری، دسترسی، و تحلیل داده های سازمان برای استفاده مدیران و کارشناسان سازمان جهت اتخاذ تصمیمات بهینه مورد استفاده قرار می گیرد. ابزارهای آن عبارتند از MS SQL Server،  MS SharePoint و Office Suite می باشد. در این کتاب به زبانی ساده به معرفی این ابزارها پرداخته میشود.

اندیش سیستم: دانلود کتاب سیستم هوش تجاری مایکروسافت برای مبتدیان در قالب PDF

کتاب دوم

عنوان: سیستم هوش تجاری اوراکل: تحلیل و گزارشگیری

(Title: Oracle Business Intelligence : Analysis and Reporting)

نویسنده: Yuli Vasiliev

توصیف کتاب: سیستم هوش تجاری در حقیقت فرایندی است جهت استخراج اطلاعات سازمان از داده های آن که امروزه تقریبا تمامی سازمان ها جهت تصمیم گیری بهینه و کنترل امورات سازمان از این سیستم ها استفاده می کنند. با بهره گیری از این کتاب که به تهیه تحلیل و گزارشگیری با استفاده از سیستم هوش تجاری Oracle می پردازد خواهید دید که چگونه قادر خواهید بود سازمان خود را با تغییرات محیط سازمان، همسو نمایید.

اندیش سیستم: دانلود کتاب هوش تجاری اوراکل: تحلیل و گزارشگیری در قالب PDF

کتاب سوم

عنوان: کسب و کار ابری (Cloud)

(Title: Business In Cloud)

نویسنده: Michael Derek

توصیف کتاب: این کتاب با پوشش مباحث مربوط به محاسبات ابری (Cloud Computing) توصیف می کند که چگونه فناوری اطلاعات می تواند منجر به افزایش درآمد سازمان های امروز شده و چگونه بر فرایندهای کسب و کار اثرات مثبت داشته باشد.

اندیش سیستم: دانلود کتاب کسب و کار ابری در قالب PDF

کتاب چهارم

عنوان: هوش تجاری با مایکروسافت شرپوینت ۲۰۱۳

(Title: Business Intelligence in Microsoft SharePoint 2013)

نویسنده: Norman P. Warren

توصیف کتاب: در دنیای شدیدا رقابتی امروز، مدیران و کارشناسان سازمان ها نیاز دارند تا از داده هایی که در سازمانشان در طول زمان انبار شده است استفاده بهینه بنمایند تا با تبدیل آن داده ها به اطلاعات و دانش ارزشمند، بتوانند بصیرت، معیار، و سرنخ های کسب و کار خود را جهت دستیابی به کسب و کاری موفق در اختیار داشته باشند. در این کتاب خواهید آموخت که چگونه با استفاده از سیستم هوش تجاری مایکروسافت شرپوینت به این مهم دست یابید.

اندیش سیستم: دانلود کتاب هوش تجاری با مایکروسافت شرپوینت ۲۰۱۳ در قالب PDF

کتاب پنجم

عنوان: سیستم هوش تجاری آی بی ام (IBM)

(Title: IBM Cognos Business Intelligence)

نویسنده: Dustin Adkison

توصیف کتاب: سیستم هوش تجاری شرکت آی بی ام با نام کوگنوس، کسب و کارهای امروزه را قادر می سازد تا از تمامی توانایی بالقوه خود بهره گیری کنند. این سیستم تمامی افراد سازمان را با بهره گیری از داده های سازمان که در هر منبع داده ای قرار گرفته اند در هر زمان و مکان به یکدیگر مرتبط می نماید تا بتوانند بر اساس آن داده ها اقدام به اتخاذ تصمیمات بهینه بنمایند. در این کتاب با سیستم هوش تجاری شرکت آی بی ام آشنا می شوید.

اندیش سیستم: دانلود کتاب هوش تجاری آی بی ام در قالب PDF

کتاب ششم

عنوان: توسعه سیستم هوش تجاری با استفاده از مایکروسافت اس کیو ال سرور ۲۰۱۴

(Title: Microsoft SQL Server 2014 Business Intelligence Development)

نویسنده: Reza Rad

توصیف کتاب: با استفاده از این کتاب خواهید توانست تا قدرت موافه های هوش تجاری که در مایکروسافت اس کیو ال سرور، مایکروسافت اکسل، و مایکروسافت شرپوینت نهفته است را شناسایی نمایید. همچنین خواهید توانست تا با استفاده از ابزارهای هوش تجاری مایکروسافت اقدام به تهیه یک سیستم هوش تجاری در سازمان خود بنمایید.

اندیش سیستم: دانلود کتاب توسعه سیستم هوش تجاری با استفاده از مایکروسافت اس کیو ال سرور ۲۰۱۴ در قالب PDF

کتاب هفتم

عنوان: هوش عملگرا در سازمان با استفاده از داده های حجیم (Big Data)

(Title: Actionable Intelligence Using Big Data)

نویسنده: Keith Carter

توصیف کتاب: این کتاب با بهره گیری از مفهوم داده های حجیم (Big Data) در سیستم های هوش تجاری، مدیران و کارشناسان سازمان را در توسعه سازمانی مبتنی بر تحلیل با استفاده از داده های داخلی و خارجی سازمان در اتخاذ تصمیمات بهینه یاری می رساند.

اندیش سیستم: دانلود کتاب هوش عملگرا در سازمان با استفاده از داده های حجیم در قالب PDF

کتاب هشتم

عنوان: تحلیل داده ها و مدلسازی کسب و کار با استفاده از مایکروسافت اکسل ۲۰۱۳

(Title: Microsoft Excel 2013: Data Analysis and Business Modelling)

نویسنده: Wayne L. Winston

توصیف کتاب: در این کتاب با بهره گیری از تکنیک های مدل سازی کسب و کار و تحلیل داده با استفاده از مایکروسافت اکسل ۲۰۱۳ خواهید آموخت که چگونه داده های سازمان را به نتایج ارزشمند تبدیل نمایید. همچنین خواهید آموخت که چگونه داده های مربوط به جداول داده ای مختلف را یکپارچه سازی کرده و یک منبع داده رابطه ای در اکسل تهیه نمایید.

اندیش سیستم: کتاب تحلیل داده و مدلسازی کسب و کار با اکسل ۲۰۱۳ در قالب PDF

جهت مشاوره و یا ثبت نام در دوره های آموزشی هوش تجاری، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید:

۳۵ ۰۰ ۹۸ ۸۸ – ۰۲۱

۰۰ ۴۲ ۹۵ ۸۸ – ۰۲۱

جهت مشاهده فایل تصویری معرفی دوره های MBA و DBA کلیک نمایید

جهت مشاهده معرفی MBA با گرایش هوش تجاری (BI) در قالب فایل تصویری، کلیک کنید