4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

راه حل هوش تجاری تارگیت برای واحدهای مالی BI & Finance Dept


گزارشگیری و تحلیل‌های مالی خود را با بهره‌گیری از سیستمی اثربخش و کارآمد، انجام دهید:

لازم است تا تمامی برنامه‌ریزی‌ها و گزارش‌های مالی که توسط واحدهای مالی صورت می‌گیرد، اطلاعات را با دقت و اطمینان در اختیار مدیران و کارشناسان مربوطه قرار دهد و اهداف استراتژیک و عملکردی سازمان را با دقت و صحت، اندازه‌گیری و رهگیری نماید. تهیه گزارشات مالی بصورت دستی و سنتی منسوخ شده است و زمان فراوانی از مدیران و کارشناسان واحدهای مالی می‌گیرد. از اینرو نیازمند استفاده از یک سیستم هوش تجاری واقعی مانند تارگیت هستید تا خلأهای اشاره شده را مرتفع نماید.

با استفاده از سیستم هوش تجاری تارگیت کنترل و شفافیت کاملی از صورت‌های مالی مانند صورت سود و زیان به صورت بروز و بلحظه داشته و رشد هر یک از حساب‌های مالی خود را در اختیار خواهید داشت. پرسنل واحدهای مالی بدلیل سرعت تعامل با تارگیت، در زمان صرفه جویی کرده و قادر هستند با استفاده از این ویژگی، بر روی تحلیل زیان و ضایعات و همچنین پروژه‌های مالی خاص، تمرکز نموده و رشد کلی کسب و کار را رهگیری نمایند:

  • پرسنل مالی بسادگی به درون داده‌های تاریخی سازمان نفود کرده و با استفاده از گزارشات تحلیلی به بررسی “چرایی‌” داده های کلیدی می پردازند.
  • با بهره‌گیری از هشدارهای خودکار سیستم، سرعت واکنش‌های پرسنل مالی نسبت به تغییرات، افزایش چشمگیری خواهد داشت.
  • با بهره‌گیری از گزارشات بلحظه و بروز، پرسنل مالی در زمان صرفه‌جویی بیشتری داشته و بکارگیری گزارشات ثابت که تاکنون استفاده می نمودند را فراموش می کنند. از قابلیت تغییر در ضوابط و همچنین نفود به درون داده‌های مالی سازمان روی هر یک از تحلیل‌هایی که از قبل ساخته اند، بهره می برند.
  • پرسنل مالی با استفاده از قابلیت سهولت استفاده از تارگیت، تحلیل‌ها و گزارشات خود را بر اساس نیازهای افراد در واحد مالی، تغییر داده و اصلاح می نمایند.
  • پرسنل مالی تحلیل‌های انعطاف‌پذیر خود را در سراسر سازمان برای سایر مدیران و کارشناسان سازمان جهت تسهیم دانش، توزیع می نمایند. سپس آنان قادر خواهند بود تا بر اساس سلیقه و نیاز خود، تنها با چند کلیک روی تحلیل توزیع شده به نتایج ملموس جهت تصمیم‌گیری بهینه دست یابند.
  • پرسنل مالی با استفاده از قابلیت پیش‌بینی در سیستم تارگیت، به افزایش عملکرد و رشد کلی سازمان اقدام می نمایند.

تمامی منابع مالی سازمان در یک ابزار یکپارچه

برخی از سیستم‌های مالی موجود در سازمان شامل داده‌های مالی هستند که از جمله آنها می‌توان به سیستم‌های ERP، بودجه‌بندی و حقوق و دستمزد اشاره نمود. هر یک از این سیستم‌های موجود در برگیرنده بخش ویژه‌ای از داده‌های مالی سازمان هستند. پرسنل مالی می‌توانند بسادگی تمامی این داده‌های ارزشمند را در یک سیستم یکپارچه مانند تارگیت قرار داده و اقدام به استفاده از تمامی قابلیت‌های آسان، سریع و ارزشمند سیستم در اتخاذ تصمیمات اثربخش و همچنین پیش‌بینی آینده سازمان نمایند.

گزارشگیری با استفاده از صفحات گسترده مانند اکسل (Excel) را فراموش کنید

حتماً تاکنون با مشکلات و چالش‌های تحلیل داده‌های مالی بر روی فایل‌های اکسل که از واحدها و سیستم‌های مختلف سازمان گرفته شده است، روبرو شده‌اید. با استفاده از سیستم یکپارچه تارگیت می‌توانید با دسترسی به داده‌های یکپارچه شده و قابل اعتماد که همانند چتری سازمان را احاطه کرده است، اقدام به تحلیل و پیش‌بینی تنها با چند کلیک بنمایید.

مطالعات موردی هوش تجاری تارگیت: گروه بین المللی پریوستا در کشور سوئد و نظرات معاونت مالی آن درباره سیستم هوش تجاری تارگیت

توصیف کلی:

گروه بین المللی پریوستا از بزرگترین تولید کنندگان خانه های چوبی در کشور سوئد است. در سال ۲۰۰۵ میلادی میزان گردش مالی پریوستا، ۱۶۰ میلیون یورو بوده است و با رشد مثبت صنعت ساختمان در سال های آینده میلادی انتظار می رود تا گردش مالی بالاتری را کسب نماید.

جهت مشاهده متن کامل مطالعه موردی، کلیک کنید

 

مشاهده ویدیویی در ارتباط با واحدهای مالی و قابلیت ارتباط بین قابلیت های تارگیت

 

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید