4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

راه حل هوش تجاری تارگیت برای واحدهای فروش BI & Sales Analytics


یک سیستم جهت تحلیل آسان و شفاف داده‌های فروش توسط مدیران و کارشناسان فروش

دیگر نیازی نیست تا پرسنل فروش جهت دسترسی به داده‌های فروش به واحدهایی مانند فناوری اطلاعات و مالی مراجعه نمایید. واحدهای فروش با بهره‌گیری از تارگیت می‌توانند تحلیل‌های مورد نظر خود را بسادگی ساخته و یا به تحلیل‌هایی که از قبل ساخته‌‌اند دسترسی داشته باشند.

پرسنل فروش می توانند در محل کار و یا روی تلفن هوشمند خود با چند کلیک بر روی تحلیل‌های تارگیت موجب افزایش درآمد سازمان گردند:

 • درک خواهند کرد که کدام محصولات بیشترین فروش را داشته و چرایی آنرا در اختیار داشته باشند.
 • درک خواهند کرد که کدامیک از مشتریان بیشترین سوددهی را داشته و در چه حوزه‌ای لازم است که تمرکز خود را بیشتر نمایند.
 • با حرکت آسان بین داشبوردهای مدیریتی، تحلیل‌ها، گزارشات، و پیش‌بینی در تارگیت، جنبه‌های مختلف داده‌های فروش را بررسی نمایند.
 • با استفاده از مأمور هشدار سیستم، از تغییر ناگهانی در روندهای فروش بطور خودکار آگاه شوند.
 • بینش بلحظه و بروز پیدا کرده تا چه محصولاتی را به چه کسانی و با چه قیمتی و در چه شرایطی بفروش رسانند؟

مدیران فروش قادر هستند با اثربخشی بیشتری، تیم فروش خود را مدیریت نمایند:

مدیران فروش با درسترسی سریع و بلحظه به تحلیل های فروش می توانند از رویه دستیابی به اهداف فروش اطمینان حاصل کرده و با بهره گیری از داده های صحیح و قابل اعتماد فروش که تارگیت در اختیار آنان قرار می دهد، مسیر رشد را رهگیری کرده و در زمان مناسب دست به اقدامات مناسب زنند.

 

نظرات معاونت فروش گروه تولیدی BoConcept درباره سیستم هوش تجاری تارگیت:

آقای جنسن، معاونت فروش گروه تولیدی BoConcept: سیستم هوش تجاری تارگیت به ما امکان داده تا فروش خود را بهینه کنیم. اکنون مدیران فروش ما با بهره گیری از قابلیت هشدار خودکار سیستم تارگیت از سفارشاتی که بیش از دو روز از زمان آنان گذشته است، آگاهی پیدا کرده تا اقدام لازم را لحاظ نمایند.

جهت مشاهده فایل تصویری مصاحبه با آقای جنسن، کلیک کنید

 

دسترسی اطلاعات برای هریک از نیروهای فروش مجاز:

 • نیروهای فروش قادر هستند با مجموعه‌ای از فیلترها و ضوابط جهت تحلیل‌های بیشتر و دقیقتر به تمامی یا برخی از گزارشات سیستم دسترسی داشته باشند و حتی تحلیل‌های مورد نیاز را بر اساس نگاه تحلیلی خود بسادگی بسازند.
 • می توانند بسادگی تحلیل‌ها و گزارشات سیستم را جهت ارسال به کارشناسان و مدیران فروش زمانبندی نمایند.
 • می توانند با استفاده از قابلیت مأمور هوشمند سیستم تارگیت نیروهای فروش مربوطه را هنگام ارتباط با یک مشتری آگاه نمایند.
 • آنان با در اختیار دادن داشبوردها و شاخص‌های کلیدی عملکرد پیوسته بروز هستند و همیشه آگاه هستند که واکنش‌های متفاوت مشتریان چه و چگونه خواهد بود؟
 • نیروهای فروش مستقر در واحد فروش با نیروهای مستقر در واحد بازاریابی جهت تسهیم اطلاعات و دانش با استفاده از تارگیت در قالب سیستمی یکپارچه در حوزه داده‌ها، مرتبط هستند.

 

فرآیند فروش خود را توسعه دهید:

سیستم هوش تجاری تارگیت به شما امکان می‌دهد تا فرآیند فروش خود را به زیبایی توسعه دهید. با بهره‌گیری از این سیستم، تصویری جامع از سازمان و واحد فروش در اختیار خواهید داشت. از اطلاعات کلان به خرد نفوذ نمایید تا از نقاط ضعف و قوت آگاه شده و برنامه‌ریزی توسعه فرآیندی بهتری داشته باشید:

 • میزان رشد فرآیند فروش را مشخص نموده و همچنین پیش از وقوع هر فروش، تمامی جوانب آن را در قالب اطلاعات بروز و بلحظه بررسی نمایید.
 • عوامل کلیدی موفقیت مانند پتانسیل مشتریان و بازارهای هدف فروش را با جامعیت و سهولت بیشتری بررسی نمایید.
 • تحلیل‌های عمیق و آسان از حجم فروش داشته باشید.
 • تمامی عوامل تأثیرگذار بر فروش مانند تخفیفات و تأثیر آن بر رفتار مشتریان را بررسی نمایید.
 • با بهره‌گیری از قابلیت استفاده از تارگیت روی موبایل‌های هوشمند خود، تمامی تحلیل‌ها، گزارشات و پیش‌بینی‌های سیستم را زمانیکه در محل کار نیستید، رهگیری نمایید.

با استفاده از هوش تجاری تارگیت، ارتباط برد- برد با مشتریان خود برقرار نمایید.

 • با استفاده از تارگیت قادر هستید رفتار خرید مشتریان خود در مرور زمان را به کمک تحلیل‌ها مورد بررسی قرار داده و اهداف مشترک رشد با آنان تنظیم نمایید.
 • تمامی سیستم‌های موجود خود مانند CRM، ERP، و یا هر سیستم موجود که شامل داد‌ه‌های فروش می‌باشد را از نظر داده‌ای یکپارچه کرده و مانند یک چتر، نگرش کلی به آن داشته ‌باشید.
 • بسادگی چرخه عمر ارتباط با مشتریان خود را محاسبه نمایید.
 • مشخص کنید که کدام محصولات مکمل یکدیگرند و بصورت متناوب با هم خریداری می‌شوند. با استفاده از تحلیل‌های بلحظه و بروز و همچنین قابلیت پیش‌بینی سیستم تارگیت، پشنهاداتی به مشتریان خود دهید تا چرخه بلوغ ارتباط شما با آنها از لحاظ کمی و کیفی افزایش یابد.

 

مطالعات موردی هوش تجاری تارگیت: گروه تولیدی جاینت و نظرات تحلیلگر بازار آن (آقای اسکات) درباره مزایای سیستم هوش تجاری تارگیت، بخصوص در واحد فروش آن گروه تولیدی


توصیف کلی:

گروه جاینت یکی از بزرگترین عرضه کنندگان دوچرخه های ورزشی در کشور آمریکا است.

جهت مشاهده متن کامل مطالعه موردی، کلیک کنید

 

مشاهده ویدیویی در ارتباط با واحدهای فروش و هوش تجاری همراه

 

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید