4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

راه حل هوش تجاری تارگیت برای مدیریت ارشد سازمان BI & Top Management


انگیزه اجرا Courage to Act

اکنون زمان انقلاب در مدیریت سازمان شماست: هنگامی که تغییر مرتبط با مؤلفه‌های پایدار موجود در سازمان باشد، کیفیت داده‌ها و عرضه آنها در قالب اطلاعات به مدیریت ارشد است که کیفیت تصمیمات را تضمین می‌نماید.

این وظیفه شماست که بعنوان یک مدیر اجرایی، عملکرد سازمان را رهگیری نموده و مسیر حرکت آن را مشخص نمایید. سیستم هوش تجاری تارگیت برای شما مدیریت ارشد، داده‌ها را شفاف نموده و عوامل کلیدی جهت اتخاذ تصمیمات سریع و هوشمند را بصورت بروز و بلحظه در اختیارتان قرار می‌دهد. با دانشی که با استفاده از هوش تجاری تارگیت بدست خواهید آورد، می‌توانید نقاط تغییر را شناسایی کرده و خود را با آنها تطبیق دهید.

 

یک سازمان مبتنی بر داده و اطلاعات ایجاد کنید:

گزارشات ثابت و صفحات گسترده دستی تنها هزینه زمان دارند و خروجی مناسبی را در اختیار شما قرار نمی‌دهند. تارگیت این قابلیت را دارد که امکان شفافیت داده در سازمان را ایجاد نموده و به شما امکان می‌دهد تا بطور بهینه از داده‌های سازمان در قالبی پویا و انعطاف‌پذیر استفاده نمایید. قادر هستید تا تمامی داده‌های متعلق به تمامی واحدهایی سازمانی مانند فروش، بازاریابی، مالی و عملیاتی را به یکدیگر متصل نموده و مطمئن شوید که هر یک از مدیران اجرایی سازمان داده‌هایی مشابه و با کیفیت و بروز و بلحظه جهت مدیریت اثربخش و کارآمد خود در اختیار دارند:

  • روندها را شناسایی کنید تا تأثیر آنها بر تصمیمات خود را ملاحظه نموده و مبتنی بر آن اطلاعات بروز، استراتژی خود را مشخص نمایید.
  • با استفاده از عوامل کلیدی سازمان که از منابع داده‌ای مختلف سازمان در اختیار شما قرار گرفته‌اند از تصمیمات خود پشتیبانی نمایید.
  • از داشبوردهای مدیریتی سیستم بهره‌گیری کنید و جهت بررسی چرایی هر یک از آنها با چند کلیک به درون داده‌های مرتبط با عوامل کلیدی سازمان در داشبورد، به درون داده‌ها نفوذ کنید.
  • در ارتباط با هر یک از فرآیندهای سازمان خود، از گزارشات خودکار سیستم استفاده نمایید و نتیجه تحلیل خود را به راحتی در اختیار سایر مدیران اجرایی سازمان قرار دهید.
  • با استفاده از تارگیت، سازمان خود را به سازمانی مبتنی بر داده و اطلاعات تبدیل کرده و مزیت رقابتی کسب کنید.
  • دیگر زمان ارزشمند خود را صرف جمع‌آوری داده‌ها و اعتباردهی به آنها نکرده و تصمیمات سریعتر و بهینه اتخاذ کنید.

 

مطالعات موردی هوش تجاری تارگیت: گروه تولیدی ۲M Kablo در کشور ترکیه و نظرات مدیریت ارشد آن درباره مزایای سیستم هوش تجاری تارگیت در آن گروه تولیدی

توصیف کلی:

گروه تولیدی تو ام کابلو در سال ۱۹۹۳ میلادی در شهر استامبول ترکیه تاسیس گردید و دارای دفاتری در سایر شهرهای ترکیه مانند آنتالیا و آنکارا می باشد. همچنین داراری دفتر فروش در موسکوی روسیه است.

جهت مشاهده متن کامل مطالعه موردی، کلیک کنید

 

آیا سازمان شما اجازه می دهد تا درآمدهای آن از منافذ سازمان خارج شوند؟

می توانید به یکی از سیستم های هوش تجاری بهینه که توسط سازمان گارتنر و بارک در رسته برترین های جهان قرار گرفته، استفاده کنید تا سازمان شما به نقطه بهینه عملکرد و مزیت رقابتی دست یابد. اکنون زمان آنست تا استراتژی های مدیریتی خود را با استفاده از ابزاری قدرتمند به ملاحظات مصور تبدیل نموده و از برترین های صنعت خود باشید. تارگیت به شما اطمینان میدهد که به تمامی داده های سازمان در قالبی صحیح و بصورت بروز و بلحظه دسترسی داشته باشید. تفاوتی ندارد که این داده ها حجیم باشد و یا کوچک.

 

عنوان مقاله هوش تجاری تارگیت: ۶ علامت که نشان میدهد سازمان شما آماده پیاده سازی سیستم هوش تجاری (Business Intelligence) است

(Title: Six Signs You Are Ready For BI)

 

نویسنده: پیتر اورام (مدیرمحصول سیستم هوش تجاری تارگیت)

ترجمه: اندیش سیستم

اندیش سیستم: دانلود مقاله ۶ علامت که نشان میدهد سازمان شما آماده پیاده سازی سیستم هوش تجاری است (BI) در قالب PDF

 

مشاهده ویدیویی در ارتباط با هوش تجاری تارگیت برای مدیریت ارشد و تمامی واحدهای سازمانی

 

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید