4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

راه حل هوش تجاری تارگیت برای واحدهای بازاریابی BI and Marketing


دوره جدیدی در حوزه بازاریابی فرا رسیده است

سرمایه‌گذاری در حوزه تیم بازاریابی خود را با تحلیل داده‌ها محکم و استوار نمایید و تأثیر آن را روی درآمد سازمان در قالب اعداد و ارقام، مشاهده و بررسی کنید. آیا اکنون از چند سیستم جهت درک رفتار مشتریان، بازار، و کمپین‌های بازاریابی خود استفاده می‌کنید؟ آیا هنگام تحلیل داده‌ های موجود سازمان و با استفاده از سیستم‌های موجود از متخصصینی مانند کارشناسان فناوری اطلاعات و یا مشاورین استفاده می‌کنید و یا زمان زیادی را در این ارتباط از دست می‌‌دهید؟ چرا از سیستم هوش تجاری تارگیت جهت صرفه جویی در زمان و در عوض بررسی فعالیت‌های بهینه مانند توسعه برند و افزایش قابلیت‌های کلان واحد بازاریابی استفاده نمی‌کنید؟

یک سیستم یکپارچه برای تمامی تحلیل‌های بازاریابی سازمان

با استفاده از سیستم هوش تجاری تارگیت، یک سیستم یکپارچه در حوزه داده‌های سازمان خواهید داشت تا با بهره‌گیری از قابلیت سهولت استفاده از آن، اقدام به تحلیل داده‌های بازاریابی نمایید:

  • تمامی شاخص‌های داده‌ای از سیستم‌های موجود مانند CRM، ERP و یا سایر سیستم‌های کارکردی سازمان بصورت یکپارچه را در یک سیستم هوش تجاری مانند تارگیت قرار دهید، تا عملکرد واحد بازاریابی را افزایش بخشید.
  • تنها با یک کلیک، داشبوردهای مدیریتی خود را نمایش دهید، سپس تحلیل‌های بیشتر انجام داده و روندهای بازاریابی را بررسی نمایید.
  • به راحتی تحلیل‌های خود را با سایر افراد سازمان تسهیم نمایید. اثربخشی سرمایه‌گذاری‌های بازاریابی خود را اثبات کنید. با استفاده از سیستم هوش تجاری تارگیت نه تنها جهت اتخاد تصمیمات خود بینش پیدا می کنید، بلکه داده‌های سازمان در قالب تحلیل‌های شما در اختیار سایر افراد سازمان نیز قرار می‌گیرد تا تأثیر کمپین‌های بازاریابی را بطور مشترک تحلیل نمایید. با استفاده از تارگیت می‌توانید داده‌های خارج از سازمان مانند شبکه‌های اجتماعی، تحقیقات بازار را جهت دستیابی به چگونگی و چرایی در تحلیل های خود مورد استفاده قرار دهید.

 

 

عملکرد کمپین های بازاریابی خود را رهگیری کنید

بسادگی اثربخشی کانال های مختلف بازاریابی خود را مقایسه کنید و سرمایه گذاری بازارایابی خود را در مسیرهایی لحاظ کنید که بیشترین خروجی را برای شما دارند.

  • بر کمپین های بازاریابی ایمیلی و بازاریابی های اینترنتی خود با استفاده از داشبوردهای کاربر-محور نظارت داشته باشید.
  • با اثربخشی کامل قادر هستید تا کمپین های ارائه محصول یا محصولات خود را مدیریت نموده و براساس فیلترینگ اطلاعات در هوش تجاری تارگیت بر روی برترین مشتریان و شرکای تجاری خود متمرکز شوید.
  • بینشی عمیق نسبت به فعالیت های آنلاین خود در اختیار داشته و درک کنید که چه میزان فروش از آن فعالیت ها نشات می گیرند.
  • چگونگی دستیابی به اهداف عملکردی خود را با استفاده از مامور هوشمند تارگیت در زمان های مناسب دریافت نمایید. می توانید هشدارهای خودکار سیستم تارگیت را تنظیم کنید تا اگر هریک از شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) سازمان شما از مقدار مورد نظرتان انحراف داشت، مطلع شوید. در حقیقت بطور خودکار آگاه خواهید شد که در چه زمانی لازم است تا عکس العمل مناسب نشان دهید.

 

تحلیل های شخصی سازی شده

تحقیق های مشتری و تحقیقات بازار شما عموما در قالب صفحات گسترده اکسل در اختیار شما هستند که دستیابی به نتایج موردنظران را بسیار مشکل ساخته و زمان زیادی را از شما می گیرند و از سوی دیگر انتقال یافته های شما از آن فایل های اکسل به سایر مدیران و تصمیم گیرندگان سازمان آسان نیست. هوش تجاری تارگیت تنها با چند کلیک امکان ساخت و استفاده از تحلیل های شخصی سازی شده را به شما می دهد و براحتی می توانید آن تحلیل ها را برای سایر مدیران سازمان ارسال نمایید.

داده های سازمان خود را با افزودن داده های مربوط به جدیدترین تحقیقات بازاریابی خود، از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهید تا تصویری جامع تر از مراحل بررسی خود در اختیار داشته باشید. با سیستم هوش تجاری تارگیت هرگز محدود به داشبوردها، تحلیل ها و گزارشات موجود خود نیستند و در هر زمان قادر هستید تا ابعاد مختلف داده ها را در آن تغییر دهید.

 

عنوان مقاله هوش تجاری تارگیت: ۳ قدم برای داشتن سازمانی مبتنی بر تحلیل داده ها با استفاده از سیستم هوش تجاری (Business Intelligence)

(Three Steps to Becoming An Analytics-Driven Organization)

 

نویسنده: سازمان تارگیت

ترجمه: اندیش سیستم

اندیش سیستم: دانلود مقاله ۳ قدم برای داشتن سازمانی مبتنی بر تحلیل داده ها با استفاده از سیستم هوش تجاری (BI) در قالب PDF

 

مشاهده ویدیویی در ارتباط با هوش تجاری تارگیت و واحدهای بازاریابی و داشبورد مدیریتی آن

 

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید