4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

راه حل هوش تجاری تارگیت برای زنجیره تامین BI & Supply Chain


بینشی برای در اختیار داشتن زنجیره تامینی چابک

جهت مدیریت صحیح زنجیره تامین سازمان خود لازم است تا نگرشی کلان و از بالا بر چگونگی عملکرد آن داشته باشید اما از سوی دیگر داشتن بینشی عمیق بر جزئیات نیز حائز اهمیت است. باید قادر باشید تا عکس العمل های مناسب، انعطاف پذیر و چابک در برابر تغییرات ناگهانی داشته باشید.

سیستم هوش تجاری تارگیت طراحی شده تا چابکی برای هر تصمیم در سازمان را حمایت نماید و با استفاده از آن در زنجیره تامین سازمان قادر خواهید بود تا از عملکرد هریک از حوزه های زنجیره تامین خود آگاهی داشته باشید.

 

هوش تجاری تارگیت چگونه در مدیریت زنجیره تایمن به شما یاری می رساند؟

یکی از ابزارهایی که تارگیت سازمان شما را در حوزه زنجیره تامین یاری می رساند، استفاده از داشبوردهای مدیریتی است. تمامی داده های موجود در زنجیره تامین خود را در داشبوردهای مدیریتی و از پی آن تحلیل ها جهت بررسی های جزئی تر، یکپارچه نمایید تا شما را قادر سازد عملکرد عملیاتی خود در این حوزه را رهگیری و مدیریت نموده و متعاقبا واکنش مناسب را به اجرا گذارید.

با استفاده از این سیستم همیشه داده های بروز و بلحظه را در اختیار دارید تا با بررسی دقیق آن داده ها، فعالیت های خود را به پیش ببرید. اگر سوالات بیشتری نیز داشته باشید، با تارگیت قادر خواهید بود تا بسادگی و بسرعت با تغییر ابعاد داده های موجود در داشبوردها، تحلیل ها و گزارشات، اقدام به تغییر آنان و مشاهده جزئیات جدید داده ها تنها با چند کلیک داشته باشید.

 

مطالعات موردی هوش تجاری تارگیت: گروه بین المللی کلی تراکتور در کشور آمریکا و نظرات مدیر تولید آن درباره سیستم هوش تجاری تارگیت

توصیف کلی:

گروه تولیدی کلی تراکتور یکی از برترین ها در حوزه تولید ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی است و از سال ۱۹۹۳ مشغول به فعالیت جهانی در این حوزه می باشد.

جهت مشاهده متن کامل مطالعه موردی، کلیک کنید

 

تحلیل های عملیاتی برای تمامی حوزه های زنجیره تامین

سیستم هوش تجاری تارگیت می تواند به تمامی مدیران و کارشناسان در حوزه زنجیره تامین یاری رساند. مدیران ارشد قادر هستند تا نگرشی کلان و از بالا بر فرایندهای تامین داشته باشند، از سوی دیگر مدیران تدارکات و لجستیک می توانند با بهره گیری از تحلیل های مشترک تصمیمات روزانه خود را با اثربخشی اتخاذ کنند، و کارشناسان انبار نیز معیارهای روزانه خود را رهگیری نمایید.

معیارهای کلیدی زنجیره ارزش را بهبود بخشید

با سیستم هوش تجاری تارگیت قادر هستید تا شاخص های کلیدی عملکرد مرتبط با زنجیره تامین را پیوسته رهگیری نمایید، مانند:

  • گردش انبار
  • نرخ تکمیل سفارش
  • سطوح خدمت
  • سفارش کامل
  • هزینه نگهداری

هریک از شاخص های فوق را می توانید بر اساس ابعاد داده ای مانند گروه های محصول، زمان، فروشندگان، و طبقه بندی محصول فیلتر نموده و همچنین با استفاده از قابلیت نفوذ به درون داده ها از جزئیات بیشتر هریک از آنان مطلع شوید.

 

 

عملکرد عرضه کنندگان را بهبود بخشید

رهبری ارتباط با عرضه کنندگان خود را در دست گیرید و با استفاده از هوش تجاری تارگیت، داده های بروز خود را در مقایسه با برترین های صنعت خود در اختیار داشته باشید. با تارگیت براساس بهترین معیارها عمل کنید و فرایند تدارکات خود را یکپارچه سازی کرده و در مکانی مرکزی قرار دهید. سپس شاخص های کلیدی عملکرد در این حوزه را رهگیری کرده و بهبود بخشید:

  • تحویل های بموقع عرضه کنندگان
  • عملکرد خدمات
  • کیفیت مواد خام
  • تکمیل قرارداد

تحلیل ها، گزارشات، و داشبوردهای خود را در زنجیره تامین به اشتراک بگذارید

دراختیار داشتن سهم حداکثری از بازار هدف نیازمند یک زنجیره تامین اثربخش است. مطمئن شوید که راه حل هوش تجاری شما به تمامی آن زنجیره نفع می رساند که در راه حل های تارگیت این امکان وجود دارد تا تحلیل های خود را در پرتال های مشترک در زنجیره خود به اشتراک گذارید تا سایر تصمیم گیرندگان نیز بتوانند بینش عمیق تری نسبت به تصمیمات مرتبط با فعالیت های مشترک سازمان داشته باشند. مشتریان شما خواهند دانست که چه میزان موجودی آماده تحویل در انبار دارید و از سوی دیگر نیز عرضه کنندگان از محصولات آسیب دیده و یا مرجوعی آگاهی پیدا کنند. در تصویر زیر نمایی از هوش تجاری تارگیت بر روی پرتال شرپوینت را مشاهده می کنید که زنجیره تامین توسط آن با داده های بروز و بلحظه با یکدیگر در ارتباط هستند.

 

 

سیستم هوش تجاری تارگیت قابلیت اتصال و یکپارچه سازی با هر منبع داده ای را دارد که با بهره گیری از آن در سازمان خود دیگر نیازی نیست تا نگران تنوع سیستم های موجود در زنجیره تامین باشید زیرا تارگیت همانند چتری، سازمان شما را از بالا احاطه کرده و نمایشی کلان به شما مدیر و یا کارشناس ارشد سازمان می دهد تا دسترسی سریع و انعطاف پذیر به اطلاعات مورد نیاز سازمان خود داشته باشید تا اهداف استراتژیک سازمان را با اثربخشی و کارآمدی بهتری رهگیری نمایید.

 

عنوان مقاله هوش تجاری تارگیت: اندازه گیری عملکرد زنجیره تامین و انبار: نقش سیستم هوش تجاری (Business Intelligence)

(Measuring Supply Chain Performance: Inventory)

 

نویسنده: سازمان تارگیت

ترجمه: اندیش سیستم

اندیش سیستم: دانلود مقاله اندازه گیری عملکرد زنجیره تامین و انبار: نقش سیستم هوش تجاری (BI) در قالب PDF

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید