4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

راه حل هوش تجاری تارگیت برای واحد های فناوری اطلاعات BI & IT Dept

هوش تجاری تارگیت به کاربران نهایی سازمان شما امکان می دهد تا براحتی بخش اعظمی از فعالیت های تحلیل سازمان را خودشان انجام داده و در نتیجه زمان بیشتری از شما در واحد فناوری اطلاعات سازمان باز شود

هوش تجاری تارگیت را می توانید با تمای منابع داده ای سازمان خود با هر نوعی از تنوع، مرتبط و یکپارچه نموده و مدیریت هوش تجاری سازمان را بصورت کلان در دست گیرید، زیرا کاربران نهایی که از سیستم استفاده می نمایند قادر هستند تا خودشان و بدون نیاز به صرف هزینه زمانی از سوی واحد فناوری اطلاعات، اقدام به جستجوی وجوه مختلف اطلاعات که شما پیشتر در اختیار آنان قرار داده اید، نموده و تحلیل ها، گزارشات، داشبوردهای مدیریتی و همچنین داده کاوی در داده های سازمان را براحتی و با استفاده از قابلیت سهولت استفاده از سیستم انجام دهند.

از سوی دیگر قابلیت اکتشاف داده ها (Data Discovery) که در سیستم هوش تجاری تارگیت موجود است به شما امکان می دهد تا با استفاده از ماژول مربوطه آن به داده های خارجی سازمان متصل شده و تحلیل های عمیق تر در یکپارچگی با داده های درون سازمان انجام دهید و در حقیقت انبار داده خود را غنی تر نمایید.

تمامی آنچه نیاز دارید را در یک سیستم یکپارچه در اختیار دارید که با این مهم، مدیریت هوش تجاری سازمان توسط شما در واحد فناوری اطلاعات سازمان بصورت یکپارچه انجام خواهد شد.

 

 

سازگاری بالای کاربران و مالکیت کسب و کار

تمامی کاربران سازمان شما از دیدگاه فناوری اطلاعات مانند کاربران دسکتاپ، کاربران روی شبکه، کاربران با تلفن های همراه هوشمند، قادر هستند تا از قابلیت های سیستم استفاده نمایند. همچنین سازگاری و قابلیت پیاده سازی سیستم هوش تجاری تارگیت روی تمامی پلتفرم ها مانند پرتال سازمان، این امکان را به داده ها و اطلاعات سازمان می دهد تا براحتی کاربران خود را یافته و آنان را در رهگیری شاخص های کلیدی عملکرد و استفاده از تمامی قابلیت های سیستم تارگیت در اتخاذ تصمیمات بهینه یاری رساند.

با بهره گیری از قابلیت سهولت استفاده در سیستم تارگیت که یکی از معیارهای رتبه بندی گارتر برای رتبه بالای تارگیت در میان عرضه کنندگان سیستم های هوش تجاری برتر جهان می باشد، کاربران پس از یک دوره آموزشی کوتاه مدت خواهند توانست تا تحلیل اولیه و پیشرفته، داشبوردهای مدیریتی، گزارشات سازمانی و همچنین داده کاوی خود را خودشان تنها با چند کلیک انجام دهند. با این شرایط مدیران و کارشناسان واحد فناوری اطلاعات قادر خواهند بود تا زمان خود را بیشتر روی فعالیت ها و تصمیمات استراتژیک و کلان سازمان صرف نمایند.

 

دسترسی و امنیت مبتنی بر نقش کاربران نهایی در سازمان

از سوی دیگر با بهره گیری از سیستم هوش تجاری تارگیت، شما در واحد فناوری اطلاعات براحتی می توانید دسترسی هریک کاربران نهایی سیستم را تنها به اطلاعات و داده هایی که مربوط و خاص آنان است تعریف کنید. از اینرو می توانید امنیت دسترسی به داده ها و اطلاعات سازمان را مبتنی بر نقش و وظیفه هریک از افراد مشخص نمایید.

 

 

مطالعات موردی هوش تجاری Targit BI: گروه بین المللی نورسک در کشور نروژ و نظرات مدیر فناوری اطلاعات و توسعه بازرگانی آن درباره سیستم هوش تجاری تارگیت

توصیف کلی:

گروه تولیدی نورسک در سال ۲۰۰۶ میلادی تاسیس گردید و ترکیبی از دو شرکت بزرگ تجاری دی ال اف و دی ام اف است و در حوزه تولید پالت های ساختمانی فعالیت دارد.

جهت مشاهده متن کامل مطالعه موردی، کلیک کنید

پیاده سازی سریع و سرعت در افزایش نرخ بازگشت سرمایه (ROI) در سازمان

یک سیستم هوش تجاری بیشتر سیستمی است که در سطح کاربران نهایی خود را نشان می دهد. به همین دلیل است که تارگیت این قابلیت را دارد تا به تمامی منابع داده ای سازمان با هر تنوعی متصل شود. با بهره گیری از تنوع انتخاب های پیاده سازی، تارگیت به شما اطمینان می دهد ارزش نهایی را از کسب و کار خود استخراج نمایید. اگر ساختار داده ای مناسبی در اختیار دارید می توانید در اولین روز از پایان فرایند پیاده سازی سیستم تارگیت، داده های سازمان خود را در قالب گراف ها و قابلیت های تحلیلی و داده کاوی تارگیت برای مدیران و کارشناسان سازمان خود به نمایش درآورید.

 

 

کنترل آسان هزینه ها

همانطور که می دانید پروژه های فناوری اطلاعات معمولا در برگیرنده اتفاقات ناخوشایند هستند، اما با استفاده از هوش تجاری تارگیت شما در واحد فناوری اطلاعات سازمان نیاز نیست تا هر بار برای ساختن تحلیل های اولیه و پیشرفته، داشبوردهای مدیریتی و ارتباط آنان با تحلیل ها، گزارشات و ارتباط آنان با سایر بخش های سیستم و همچنین داده کاوی، اقدام به پرداخت هزینه به عرضه کننده آنان باشید زیرا پس از پیاده سازی، کاربران نهایی شما قادر خواهند بود تا تمامی تحلیل های خود را خودشان با استفاده از سهولت استفاده از سیستم و کاربر-محوری آن تهیه نمایند.

 

 

مشاهده ویدیویی در ارتباط با هوش تجاری تارگیت و واحدهای فناوری اطلاعات

 

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید