4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

هوش تجاری تارگیت برای اس کیو ال MS SQL Server

 

با در اختیار داشتن ماکروسافت اس کیو ال سرور بعنوان سیستمی برای قرارگیری انبار داده هوش تجاری سازمان، موتوری را در اختیار خواهید داشت که تمامی نیازمندی های حال و آینده هوش تجاری سازمان شما را تامین خواهد کرد. اکثریت ۵,۱۰۰ کاربری که در حال حاضر و در سراسر دنیا در قالب مدیران و کارشناسان سازمان های مختلف از سیستم هوش تجاری تارگیت در سازمان خود استفاده می کنند، از ماکروسافت اس کیو ال سرور برای ساختار انبار داده بهره می گیرند.

مقیاس پذیری و عملکرد بهینه

ماکروسافت اس کیو ال سرور دربرگیرنده تکنولوژی های متنوعی برای طراحی یک راه حل بهینه برای کسب و کار سازمان شماست. از مزیت تکنولوژی In-Memory در ماکروسافت اس کیو ال سرور بهره گرفته و قابلیت عملکردی بالای آن برای پردازش های تعاملی و انبار داده خود در اختیار داشته باشید.

 

 

Cloud or On-premises

در صورت استفاده از پردازش Cloud or On-premises مهم خواهد بود که سرورهای خود را کجا و چگونه میزبانی کنید. با استفاده از ماکروسافت اس کیو ال سرور پردازش هر دو مورد فوق در دسترس شما هستند و همچنین قادر خواهید بود تا در محیطی ترکیبی از هر دو مورد فوق بهره گرفته و از مراکز داده جهانی ماکروسافت نیز استفاده نمایید.

مکعب های داده چند بعدی Multidimensional Databases

سرویس تحلیل ماکروسافت Microsoft Analysis Service ابزاری قدرتمند برای طراحی و ساخت مکعب های داده روی انبار داده شما می باشد. با استفاده از مکعب های داده Data Cubes سازمان شما دارای یک مدل داده مفهومی خواهد بود که به کاربران سازمان امکان می دهد تا ویرایشی واحد از حقایق سازمان را در قالب داده های موضوع محور شده در اختیار داشته باشند. با بهره گیری از ابزارهایی که در ماکروسافت اس کیو ال سرور موجود می باشد، واحد فناوری اطلاعات سازمان شما در مشارکت با نمایندگی های پیاده سازی سیستم هوش تجاری می توانند تمامی نیازمندی های فنی خود را برآورده ساخته و با عملکرد بالای سیستم در ماکروسافت اس کیو ال سرور، به کاربران امکان دهند تا با اثربخشی و کارآمدی بیشتر اقدام به برش های افقی و عمودی Slice and Dice در داده های موضوع محور شده سازمان در قالب مکعب های داده داشته باشند.

مدل تبولار Tabular Model

مدل های تبولار در حقیقت پایگاه داده های در حافظه In-Memory در سرویس تحلیل ماکروسافت هستند که در ویرایش های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ از ماکروسافت اس کیو ال سرور موجود می باشد. مدل های تبولار در حقیقت جایگزینی هستند برای مدل های چندبعدی یا مکعب های داده. توسعه مدل های تبولار در محیط ماکروسافت اس کیو ال سرور آسان و قابل دسترسی است. داده های که در حافظه موجود هستند سریعتر از داده هایی کار خواهند کرد که روی دیسک ذخیره شده اند.

ابزار داده اس کیو ال سرور SQL Server Data Tools

ماکروسافت اس کیو ال سرور شامل یکی از بهترین ابزارهای استخراخ، تغییر شکل، و بارگذاری ETL با نام سرویس یکپارچگی ماکروسافت یا SQL Server Integration Service می باشد. ابزار داده اس کیو ال مبتنی بر Microsoft Visula Studio کار می کند و امکان استفاده از سرویس های تحلیل و یکپارچگی را در آن به کاربران فنی می دهد. از سوی دیگر سرویس کیفیت ماکروسافت یا SQL Server Quality Service به شما امکان می دهد تا داده های سازمان را تمیز نموده و از افزونگی داده جلوگیری نمایید.

مکعب های داده از پیش ساخته شده برای صنعت و برنامه های کاربردی موجود سازمان شما PreBuild Cubes

براساس تجربه های متعدد تیم فنی تارگیت در پیاده سازی آن برای سازمان های متنوع در صنایع مختلف و همچنین برنامه های کاربردی متنوعی که در این سازمان ها موجود بوده و هستند، تارگیت راه حل های استانداردی را از قبل تهیه نموده که فرایند پیاده سازی سیستم هوش تجاری در سازمان ها را تسهیل می نماید. این راه حل های از پیش تعریف شده شامل مکعب های داده و تحلیل های از پیش تعریف شده هستند که آنان را Targit Accelerators نامیده ایم که همگی براساس ماکروسافت اس کیو ال سرور می باشند و از صفر تا صد فرایند پیاده سازی در قالب واسط کاربری آسان در اختیار متخصصین پیاده سازی قرار می دهند. در حقیقت تمامی ابزارهایی که تاکنون در این صفحه توضیح داده شده اند در قالب Targit accelerator در اختیار شماست که یکپارچگی رویه در فرایند پیاده سازی را در اختیار سازمان شما قرار می دهد.

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید