4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

تسریع کننده استقرار هوش تجاری با استفاده از Targit BI Accelerator

 

راه حل های تسریع کننده استقرار هوش تجاری تارگیت Accelerated Business Intelligence Solution

ماژول های تسریع کننده استقرار هوش تجاری تارگیت Targit Accelerators در حقیقت بسته های از پیش تعریف شده ای می باشند که برای منابع داده ای متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند. این بسته ها که در قالب ماژول های تارگیت می باشند، دربرگیرنده مکعب های داده استاندارد و همچنین گزارشات و تحلیل های آماده هستند که سرعت کار فنی را برای کاربران فنی و بخش مدیریتی و کارشناسی سازمان در تهیه مکعب های داده و همچنین تصمیم گیری در سطح کاربران غیر فنی سازمان را سرعت بخشیده و تسهیل می کنند.

نصب کرده و تحلیل کنید

در ماژول های تسریع کننده استقرار فوق، یک فرایند نصب بصورت راهنمایی و در قالب یک واسط کاربری یکپارچه، در اختیار شما قرار می گیرد. بدین صورت که ماژول بصورت هوشمند به سراغ سیستم های داده ای منبع سازمان رفته و راه حل نهایی را تهیه کرده و در اختیار شما قرار می دهد. البته کاربران نهایی قادر خواهند بود تا در این فرایند معیارها یا Measures و همچنین ابعاد یا Dimensions خود را در طول مسیر نصب و یا در آینده اضافه نمایند. در نتیجه سرعت استقرار سیستم از صفر تا صد آن با فرایندی آسانتر و سریعتر انجام گرفته و سازمان می تواند خروجی سیستم هوش تجاری تارگیت را در مدت زمان استقرار بسیار کمتری لمس نموده و اقدام به تحلیل با سیستم نماید.

 

انبار داده خود را با سرعت و هزینه کمتری توسعه دهید

ماژول های تسریع کننده استقرارهوش تجاری تارگیت می توانند در صورت نیاز به توسعه یافتن و طراحی مجدد در سازمان بدلیل تغییر نیازمندی های سازمان که در آینده و به مرور زمان اتفاق می افتند نیز مورد استفاده قرار گیرند. با این ماژول ها قادر هستید تا بطور مستمر معیارها، ابعاد، و همچنین معیارهای محاسبه ای خود را به منابع داده ای موجود و یا اضافه شده در مرور زمان به آنان، بیافزایید. در این صورت برای همیشه راه حل هوش تجاری بروزی در اختیار خواهید داشت بدون آنکه هزینه مضاعفی در طول زمان برای توسعه و بروز رسانی تکنولوژی هوش تجاری سازمان داشته باشید.

 

ماژولی برای یکپارچه سازی منابع داده ای مختلف در سازمان

قدرت یک سیستم هوش تجاری اثربخش هنگامی به نقطه بهینه خود می رسد که بتوانید تحلیل های متنوع از چندین سیستم منبع داده ای موجود در سازمان بهره بگیرید. ماژول تسریع کننده استقرارتارگیت این امکان را می دهد تا هر منبع داده ای در سازمان خود از منبع داده ای بودجه، فایل های اکسل و مانند آن گرفته تا CRM و ERP را بسادگی روی انبار داده سازمان یکپارچه سازی کرده و خروجی تصمیم و پیش بینی آینده سازمان را در اختیار داشته باشید.

 

همچنان تمامی ویژگی های SQL در اختیارتان هستند

ماژول تسریع کننده استقرارتارگیت تمامی ویژگی های سرعت و کارآمدی از مراحل فنی استقرار تا مراحل مدیریتی در ساخت تحلیل ها برای مدیران و کارشناسان سازمان را در اختیار شما قرار می دهد بدون آنکه شما کارشناس فنی را در استفاده از ویژگی های SQL محدود سازد. به بیان دیگر این ماژول شما را محدود به استفاده از تکنولوژی های تارگیت نمی کند بلکه تنها مسیر راه شما در کار با انبار داده را با استفاده از Shortcut ها تسهیل می نماید تا بخصوص دغدغه مشکلاتی که در ارتباط با استقرار انبار داده با آنان روبرو خواهید شد را مرتفع نماید.

 

 

عنوان مقاله هوش تجاری تارگیت: ۷ دلیل که سیستم ERP سازمان شما نیاز به سیستم هوش تجاری (Business Intelligence) دارد

(Your ERP Project’s Missing Link: Seven Reasons You Need Business Intelligence Now)

 

نویسنده: سازمان تارگیت

ترجمه: اندیش سیستم

اندیش سیستم: دانلود مقاله ۷ دلیل که سیستم ERP سازمان شما نیاز به سیستم هوش تجاری (BI) دارد در قالب PDF

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید