4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

راه حل هوش تجاری تارگیت برای داده های حجیم Big Data

 

تمرکز بر دست یافتن به پاسخ پرسش های کلیدی کسب و کار

رهبران و مدیران سازمان هایی که با نگاه به آینده تصمیم گیری و حرکت می کنند، تمرکز بر بینش هایی دارند که علاوه بر داده های درون سازمان، از داده های حجیم برای طراحی و ایجاد محصولات و خدمات اثربخش، استراتژی های کارآمد، و کسب و کار بهتر می گردد.

لازم است چه مطالبی را در مورد مشتریان، سازمان ها و محیطی که در آن فعالیت می کنید، بدانید؟ شاید نگران رفتار مشتریان، شناسایی تقلب ها و یا تحلیل داده های سنسورهای تولید داده سازمان هستید. سوالات قابل طرح در از این نوع فراوان هستند، اما شروع کار در حقیقت با طرح چنین پرسش هایی آغاز می شود. هنگامیکه چنین سوالاتی را طرح نمودید، در قدم بعد می دانید که به کدامیک از پایگاه های داده و منابع داده ای مراجعه نمایید که پاسخ به آن سوالات در درون داده های آن نهفته است و یک سیستم هوش تجاری اثربخش قرار است تا آن پاسخ ها را استخراج نماید.

شاید پاسخ به این سوالات نیازمند ترکیب داده های خارجی سازمان با داده هایی است که در سازمان شما موجود است و هوش تجاری تارگیت که داده های درون سازمان شما را قبلا یکپارچه نموده، حال لازم است تا داده های حجیم خارجی را نیز با آن یکپارچه نماید تا در نهایت مدیر و کارشناسان سازمان با همان قابلیت سهولت استفاده از سیستم تارگیت بتوانند از ترکیب هر دو داده های داخلی و خارجی به پاسخ پرسش های خود تنها با چند کلیک دست یابند.

برخی از پلتفرم های داده های حجیم که تارگیت می تواند به آنان متصل شود در تصویر زیر ارائه گردیده اند:

 

 

 

نگاه به آینده داشته باشید حتی اگر در حال حاضر قصد استفاده از داده های حجیم را ندارید ….

سیستم هوش تجاری تارگیت ماژول هایی برای اتصال به پایگاه داده های معتبری که در حوزه داده های حجیم معرفی شده اند، دارد. اگر اکنون قصد استفاده از پایگاه داده های حجیم را ندارید، بخاطر داشته باشید که اگر از تارگیت استفاده می کنید که امکان اتصال های ODBC را به شما می دهد پس بستر اتصال به پایگاه داده های حجیم را در آینده نیز خواهید داشت.

به بیان دیگر اگر اکنون قصد استفاده از داده های حجیم را ندارید، هوشمندانه عمل کرده و از سیستمی استفاده نمایید که در آینده و در صورت نیاز، امکان اتصال شما به آن پایگاه های داده را بدهد که تارگیت از این دسته سیستم هاست. تارگیت می تواند به هر نوعی از منابع داده شامل انبار داده، برنامه های کاربردی کسب و کار، صفحات گسترده یا اکسل، داده های خارجی، و ساختارهای داده های حجیم متصل شود. در حقیقت تارگیت برای تصمیم گیری های چابک طراحی شده و می تواند در آینده براساس رشد کسب و کار شما و تغییر یا افزایش نیازمندی های سازمان نیز تغییر و افزایش یابد.

برای ملاحظه نتایج ارزیابی سازمان تحقیقات بارک (BARC) از عرضه کنندگان برتر سیستم های هوش تجاری در سطح جهانی برای سال میلادی ۲۰۱۴ و جایگاه تارگیت، روی تصویر زیر کلیک کنید

 

 

مشاهده ویدیویی در ارتباط با استفاده از داده های حجیم در هوش تجاری تارگیت

 

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید