4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

راه حل هوش تجاری تارگیت برای تحلیل های گوگل BI & Google Analytics


سیستم های هوش تجاری معمولا برای اتصال به منابع داده ای موجود سازمان مانند ERP، CRM و سیستم های کارکردی در سطح عملیاتی مورد استفاده قرار می گیرند. اما علاوه بر این امکان دارد سازمانی بخواهد تا داده های مهم و حیاتی را از سرویس تحلیل گوگل جهت افزودن به داده های موجود استفاده نماید تا بخصوص برای واحدهای فروش و بازاریابی سازمان انگیزه بیشتری ایجاد کند.

ترکیب داده های گوگل با داده های ERP

ماژول تارگیت در اتصال داده های سازمان به سرویس تحلیل گوگل به شما بینشی ارزشمند می دهد تا مثلا سیستم های ERP یا CRM خود را به داده هایی که از وبسایت شما استخراج می شود مرتبط نمایید. دیگر می توانید داده های وبسایت خود را در ترکیب با داده های سازمان تنها با چند کلیک در اختیار داشته باشید. به بیان دیگر قادر هستید تا داده های مختلف وبسایت خود را در قالب معیارها و ابعاد به انبار داده خود افزوده و در اختیار تمامی کاربران مربوطه در سراسر سازمان قرار دهید. همچنین این امکان را دارید تا یک پرتال مبتنی بر اینترانت در ارتباط با بازدیدکنندگان وبسایت خود در اختیار داشته و داده های آنرا در اختیار کمپین های جغرافیایی خود قرار دهید.

یک ساختار برای تمامی تحلیل ها و گزارشگیری های شما

اغلب وب مسترها مانند سرویس تحلیل گوگل معتقدند که تمامی اطلاعاتی که لازم است از تحلیل وب سایت سازمان مورد نیاز باشد در اختیار مدیران و کارشناسان مربوطه آن قرار گرفته است و نیازی نیست تا سرویس تحلیل دیگری مانند یک سیستم هوش تجاری آن را جهت تحلیل نمایش دهد. اما این موضوع را فراموش نکنیم که تارگیت با استفاده از سرویس تحلیل گوگل، داده های وب یا پرتال را با سایر داده های سازمان در انبار داده ترکیب می کند و در قالب یک سیستم واحد و بصورت یکپارچه در اختیار مدیران و کارشناسان سازمان قرار می دهد تا بتوانند مجموعه داده ها را در یک نگاه باهم مقایسه کرده و تصمیمات اثربخش اتخاذ نمایند. در حقیقت این ترکیت، تصویری جامع از سازمان ایجاد کرده و در نهایت تاثیر خود را بر نرخ بازگشت سرمایه سازمان خواهد داشت.

 

عنوان مقاله هوش تجاری تارگیت: واژگان و اصطلاحات ابزار تحلیلی گوگل و سیستم هوش تجاری

(Terms and Expressions of Google Analytics and Business Intelligence

 

نویسنده: سازمان تارگیت

ترجمه: اندیش سیستم

اندیش سیستم: دانلود مقاله واژگان و اصطلاحات ابزار تحلیلی گوگل و سیستم هوش تجاری (BI) در قالب PDF

 

مشاهده ویدیویی در ارتباط با استفاده از قابلیت جستجوی هوشمند میان داده های سازمان با استفاده از هوش تجاری تارگیت


 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید