4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

راه حل هوش تجاری تارگیت برای تمامی منابع داده ای BI & All Data Sources


تمامی برنامه های کاربردی کسب و کار سازمان را مانند ERP و CRM و همچنین سایر سیستم های کارکردی مانند بازاریابی، مالی، فروش و تحقیق و توسعه را با استفاده از سیستم هوش تجاری تارگیت یکپارچه نمایید.

با بیش از ۵۰۰۰ نصب و راه اندازی تارگیت در سراسر دنیا، تمامی پایگاه های داده مورد استفاده و تست در تارگیت قرار گرفته است. این پایگاه های داده می توانند ارتباطی Relational و همچنین چندبعدی Multidimensional باشند.

نیاز به انبارداده دارید یا خیر؟

یک از مهمترین بخش های یک پروژه هوش تجاری آن است که زیربنای صحیحی از داده ها ایجاد شود. یک انبارداده برای اکثر پروژه ها بهترین انتخاب می باشد و برای برخی دیگر آن است تا تنها مکعب های داده را برای برش های افقی و عموی در اختیار داشته باشند. به هر ترتیب با استفاده از تارگیت می توانید انبار داده و یا سایر مکانیزم های دسترسی به داده ها را مورد استفاده قرار دهید که این بستگی به ساختار کسب و کاری شما دارد.

 

 

تجربه تارگیت

اکثر پیاده سازی های هوش تجاری تارگیت مبتنی بر SQL Server بوده است و این همان راه حلی است که برای آینده به مشاوران و نمایندگی های استقرار و پیاده سازی خود توصیه می کنیم. در حقیقت سیستم های مبتنی بر SQL با گستره بیشتری نسبت به سایر سیستم ها در سازمان های امروز استفاده می شود و متخصصین بیشتری نیز در این حوزه وجود دارد.

منابع داده ای که داده ها را برای راه حل های تارگیت ایجاد می کند

راه حل های تارگیت می توانند مبتنی بر تمامی منابع داده باشند. تاکنون راه حل های هوش تجاری موفقی مبتنی بر منابع داده ای متنوع در سراسر دنیا با استفاده از تارگیت پیاده سازی شده است که این پیاده سازی ها اکنون در قالب استانداری واحد برای پیاده سازی های موفق آینده به صورت سیستمی نرم افزاری در اختیار نمایندگی های رسمی تارگیت که به صورت جغرافیایی عمل می کنند می باشد.

در جدول زیر لیستی از برخی از منابع داده که می توانند جهت یکپارچه سازی و استفاده در هوش تجاری سازمان شما مورد استفاده قرار گیرند، ارائه شده است.

 

قدرتی برای کاربران غیرفنی سازمان

با استفاده از هوش تجاری تارگیت دیگر کار واحدهای فناوری اطلاعات آسان بوده و تنها لازم است تا مدل داده را پشتیبانی کنند. سایر فعالیت ها در دستان کاربران غیرفنی سازمان است که تحلیل ها، گزارش ها، داشبوردهای مدیریتی و داده کاوی های خود را خودشان انجام دهند.

افزودن داده های جدید به راه حل هوش تجاری تارگیت

مدل داده ای که پشت سر تحلیل ها و گزارشات مدیران و کارشناسان سازمان قرار دارد، می بایست توسط متخصصین مدیریت داده کنترل شود تا تمامی کاربران نهایی بتوانند از داده های صحیح و دقیق استفاده نمایند. این فرآیند اکثراً منجر به ایجاد تنگنا در فعالیت های روزانه می شود. از سوی دیگر کاربران نهایی سیستم در مرور زمان نیاز پیدا می کنند تا داده های جدیدی که تولید می شوند را به راه حل موجود هوش تجاری خود بیافزایند. به همین خاطر است که تارگیت ماژولی بنام اکتشاف داده (Data Discovery) را ارائه می نماید تا کاربران بتوانند آن داده های جدید را به راه حل موجود خود، بیافزایند.

 

عنوان مقاله هوش تجاری تارگیت: سیر تکامل اکتشاف داده های سازمان با استفاده از سیستم هوش تجاری (BI)

(The Evolution of Data Discovery Using Business Intelligence, BI)

 

نویسنده: دکتر مورتون میدلفارت (مدیر ارشد تکنولوژی تارگیت)

ترجمه: اندیش سیستم

اندیش سیستم: دانلود مقاله سیر تکامل اکتشاف داده های سازمان با استفاده از سیستم هوش تجاری (BI) در قالب PDF

 

مشاهده ویدیویی در ارتباط با هوش تجاری تارگیت و استفاده آسان از داده های اکسل در آن


 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید