4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

راه حل هوش تجاری تارگیت برای صنایع تولیدی BI & Manufacturing


یک کسب و کار تولیدی برای پیشرفت مستمر و بهینه به لیستی جامع از اطلاعات نیاز دارد تا بر اساس آن از یک سو داده های عرضه کنندگان تا مشتریان خود و از سوی دیگر داده های امکانات تولید تا پرسنل خود را در اختیار داشته باشد. تنها یک سیستم یکپارچه مانند هوش تجاری تارگیت می تواند بصورت بلحظه و بروز لیست اطلاعات مذکور را در اختیار مدیران و کارشناسان سازمان قرار دهد.

مدیریت کردن چالش های جهانی

حتی کوچکترین سازمان ها با رقابت هایی که در قالب مقیاس جهانی مطرح است، روبرو می شوند. این مهم ایجاب می کند تا همواره با نگاهی به آینده مدیریت سازمان را در پیش گیرند. ایجاد یک سازمان چابک که قادر است به سرعت خود را با تغییرات محیطی و بازار هماهنگ سازد یک امر حیاتی در کسب و کارهای امروزی است. تنها ابزار مدیریتی که می تواند سازمان را در شکلگیری و پشتیبانی یک سازمان چابک (Business Agility) یاری رساند، یک سیستم هوش تجاری اثربخش و کارآمد مانند تارگیت است.

نوآوری

حتماً تاکنون این عبارت را شنیده اید که “نوآوری کنید یا حذف شوید”. این عبارت در دنیای امروز بیشتر از همیشه کاربرد دارد. ازین رو لازم است تا پرسنل کلیدی خود را از انجام فعالیت های زمانبر فارغ ساخته و به آنها اجازه دهید تا در فرآیندهای کسب و کار و محصولات شما نوآوری ایجاد کنند و سایر مسئولیت ها را به سیستم هوش تجاری بسپارند تا در قالب اطلاعات بلحظه و بروز شما را در انجام تحلیل ها، گزارشات، داشبوردهای مدیریتی و داده کاوی یاری رساند.

بینش بلحظه

وقتی لازم است تا با مشکلی که در حوزه تولید در سازمان شما اتفاق افتاده روبرو شوید، مدت زمان عکس العمل، مؤلفه ای حیاتی بشمار می رود. چابکی کسب و کار یا Business Agility به معنای مصورسازی قدرتمند داده های کلیدی سازمان یا به عبارت دیگر دغدغه های مدیریتی سازمان است که بهمراه هشدارهای بلحظه و بروز در دسترس شما قرار می گیرد. هشدارهای خودکار سیستم تارگیت هنگام ایجاد انحراف در این دغدغه ها، بلافاصله به شما اطلاع می دهد تا عکس العمل مناسب را اتخاذ کنید.

دغدغه های کیفیت

کیفیت شاه کلیدی برای هر سازمان است. چه کیفیت در حوزه نیروهای انسانی باشد، چه در مورد محصولات و خدمات باشد، و یا چه کیفیت در حوزه شهرت سازمان، بهر شکل برای سازمان حائز اهمیت فراوان است.

بهمین اندازه کیفیت داده نیز حائز اهمیت است. تجربه ما نشان داده که یکی از رایجترین مشکلات در سازمان های امروز، اتخاذ تصمیم بر اساس داده های نامناسب سازمان است. جالب اینجاست که مدیران سازمان ها حتی ازین موضوع آگاهی نیز ندارند. سیستم هوش تجاری تارگیت سازمان را در حوزه کیفیت تصمیم گیری در مسیر صحیح خود قرار داده و به شما اطمینان می دهد که بر اساس داده های قابل اعتماد، اتخاذ تصمیم نمایید.

تولید هوشمندانه

با استفاده از ابزار مناسب هوش تجاری می توانید از تلاش های خود نتیجه مناسبی گرفته و میزان مرجوعی ها و ضایعات خود را در مرور زمان بطور قابل ملاحظه ای کاهش دهید. با استفاده از قابلیت هوشمند Sentinel در هوش تجاری تارگیت می توانید هشدارهایی را در واحد تولید ایجاد کنید تا هنگامی که یک شاخص کلیدی عملکرد (KPI) از میزان از پیش تعریف شده خود عدول کرد، بلافاصله آگاه شوید.

 

عنوان مقاله هوش تجاری تارگیت: اندازه گیری کیفیت و نقش سیستم هوش تجاری: ۴ شاخص کلیدی عملکرد رایج و پرکاربرد

(Measuring Quality And The Role of BI: Four Common and Useful KPI)

 

نویسنده: سازمان تارگیت

ترجمه: اندیش سیستم

اندیش سیستم: دانلود مقاله اندازه گیری کیفیت و نقش سیستم هوش تجاری: ۴ شاخص کلیدی عملکرد (KPI) رایج و پرکاربرد در قالب PDF

 

 

مطالعات موردی هوش تجاری تارگیت: گروه تولیدی جان دیر کشور لهستان و نظرات مدیریت کارخانه آن (آقای میروسلا) درباره مزایای سیستم هوش تجاری تارگیت، بخصوص در واحد فروش آن گروه تولیدی

 

توصیف کلی:

گروه کارخانجات جان دییر از جمله تولید کنندگان برتر در حوزه تجهیزات کشاورزی و ساختمانی در کشور لهستان است. این گروه بیش از ۱۷۰ سال در تولید تجهیزات فوق قدمت و تجربه دارد.

جهت مشاهده متن کامل مطالعه موردی، کلیک کنید

 

مشاهده ویدیویی در مورد مصاحبه با مدیران سازمان تولیدی Carl Hansen پس از پیاده سازی هوش تجاری تارگیت در آن سازمان

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید