4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

راه حل هوش تجاری تارگیت برای فروشگاه های بزرگ BI & Retail


فروشگاه های بزرگ مجموعه وسیعی از اطلاعات را مدیریت می کنند، از عرضه کنندگان تا مشتریان و از نیروهای انسانی تا انبار. هر تعاملی یک رکورد جدید را ایجاد کرده و هر رکورد جدید موقعیتی است تا کسب و کار خود را توسعه دهید.

 

 

رویه مناسب برای عملکرد بهینه فروشگاه های بزرگ

هوش تجاری برای فروشگاه های بزرگ تنها برای نقطه فروش مناسب نیست، بلکه برای سازمان هایی که تامین کننده این فروشگاه ها هستند نیز مفید است. اجازه دسترسی عرضه کنندگان به گزارشات جهت رهگیری رویه عملکرد محصولات آنان، امکان قیمت گذاری، تخفیفات و ترتیب بندی متناسب را میسر می سازد.

تمامی حوزه ها را در یک چرخه حفظ کنید

هنگامیکه فروشگاه های بزرگ دارای چندین حوزه فعالیت باشند، هر یک از مدیران فروشگاه ها مؤلفه های متفاوتی را جهت برنامه ریزی استراتژیک در نظر دارند. مدیران مذکور می توانند استفاده مناسب از هوش تجاری طراحی شده بطور ویژه برای فروشگاه های بزرگ جهت گزارشگیری، تحلیل و استخراج روندهای فروش و انبار بمنظور بهینه سازی فرآیندهای خود را بکار گیرند.

 

 

یک راه حل برای تمامی مشکلات

هوش تجاری تارگیت برای فروشگاه های بزرگ می تواند تقریبا تمامی مشکلات روزانه ای که این فروشگاه ها با آنان روبرو می شوند را حل نماید. پیش بینی آینده کار آسانی نیست اما با بهره گیری از تحلیل های مبتنی بر روندهای خرید فصلی در قالب سیستم هوش تجاری تارگیت، فروشگاه های بزرگ قادر به انجام این کار هستند. الگو قرار دادن یک حوزه در مقایسه با حوزه ای دیگر درحالیکه بهینه سازی تمامی حوزه ها مد نظر باشد، کار مشکلی است. اما با بهره گیری از تحلیل عملیات فروشگاه در سیستم هوش تجاری تارگیت می توانید فرآیند الگوسازی فوق را انجام دهید. مشخص کردن زمان و میزان تخفیف کار مشکلی است اما با استفاده از تحلیل های بهینه سازی هوش تجاری تارگیت برای فروشگاه های بزرگ قادر به انجام این کار خواهید بود.

معیارسنجی و نظارت

بهترین روش برای حرکت به سمت آینده آن است که گاهی اوقات نگاهی سریع به گذشته داشته باشیم. فروشگاه های بزرگ نیازمند تحلیل های مشتری و همچنین تحلیل های نقطه فروش هستند تا متوجه شوند چگونه بهترین محصولات آنان موفق بوده است تا بتوانند سایر محصولات را نیز توسعه دهند. کاری که سیستم هوش تجاری تارگیت انجام می دهد این است که این بار سنگین را از دوش فروشگاه های بزرگ برمی دارد.

 

بینش بلحظه

آیا زمان روبرو شدن با مشکلات فراوان را ندارید؟ وقتی موردی به درستی کار نمی کند لازم است تا اطلاعات خود را سریعاً در ارتباط با آن بیشتر کرده و چگونگی حل آن را بدانید. قابلیت هایی مانند سیستم هشدار، تحلیل کالاهای مرجوعی و تحلیل هایی مانند آن که در سیستم هوش تجاری تارگیت قرار دارند امکان حل چنین مشکلاتی را به شما داده و در حقیقت کسب و کار شما را چابک می نماید.

تحلیل های کسب و کار با داشبوردهای مخصوص فروشگاه های بزرگ

داشبوردهای مدیریتی که بصورت خودکار بروز می شوند را بسهولت تهیه کرده و مهمترین معیارها و یا دغدغه هایی که بطور روزانه نیازمند رهگیری آنان هستید را در اختیار داشته باشید، بعنوان مثال، از تحلیل های جلوگیری از ضرر گرفته تا تحلیل های عملیات فروشگاه، تحلیل محصولات وابسته و مانند آن.

 

عنوان مقاله هوش تجاری تارگیت: تبدیل داده های سازمان به دلار با استفاده از سیستم هوش تجاری (Business Intelligence)

(Turning Data Into Dollars Using Business Intelligence)

 

 

نویسنده: سازمان تارگیت

ترجمه: اندیش سیستم

اندیش سیستم: دانلود مقاله تبدیل داده های سازمان به دلار با استفاده از سیستم هوش تجاری (BI) در قالب PDF

 

مشاهده ویدیویی در ارتباط با داشبوردهای مدیریتی در هوش تجاری تارگیت

 

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید