4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

راه حل هوش تجاری تارگیت برای شرکت های پخش BI & Distribution Market


در دنیای رقابتی امروز برای داشتن سازمانی چابک در حوزه پخش لازم است تا نگرشی کلان به کسب و کار خود داشته باشید. همچنین لازم است تا نیازهای مشتریان خود را متوازن کنید در حالیکه هزینه های خود را کنترل می نمایید.

 

بهینه سازی شرکت های پخش توسط یکپارچه سازی تمامی منابع داده

برای موفقیت در صنعت پخش لازم است تا به دقت نیاز مشتریان را پیش بینی نموده، زمانبندی لجستیک را مشخص کرده، و زمان صرف شده بین سفارش و تحویل را به حداقل رسانید. در این شرایط است که در نهایت رضایت مشتریان خود را به همراه خواهید داشت. سیستم هوش تجاری تارگیت با یکپارچه سازی تمامی منابع داده سازمان، شما را در این مسیر یاری خواهد کرد.

 

 

سیستم هوش تجاری تارگیت شما را در پاسخ به پرسش های مهم یاری خواهد کرد:

  • نیاز مشتریان چیست و به چه میزان است؟
  • نرخ گردش انبار چقدر است؟
  • بهترین عرضه کنندگان چه کسانی هستند؟
  • مدت زمان تحویل را چگونه کاهش داده و از ضرر جلوگیری گردد؟
  • با چه روش هایی می توان هزینه ها را کاهش داد؟
  • آیا حرکت مبتنی بر بودجه است؟

 

 

کسب و کار شرکت پخش خود را بهینه کنید


 

کاهش مدت زمان تحویل و جلوگیری از ضایعات

برای یک شرکت پخش بسیار حائز اهمیت است که عرضه کنندگان محصول مناسب را در زمان مناسب تحویل دهند. بیشتر شرکت های پخش بدلیل حمل و نقل نامناسب، تجربه روبرو شدن با ضایعات و محصولات آسیب دیده را داشته اند. در نتیجه الزامی است که این شرکت ها بتوانند با استفاده از سیستم هوش تجاری تارگیت و اطلاعات بروز و بلحظه حاصل از آن، دلایل این مشکلات را بررسی کرده و چرایی آن را مورد تحلیل قرار دهند.

بهترین عرضه کنندگان

تارگیت به شما امکان می دهد تا بدانید عرضه کنندگان چگونه عمل می کنند و برای مثال شناسایی کنید که چرا یک فروشنده باعث کاهش حاشیه سود شما به دلیل حرکت در مسیر نادرست شده است. با در اختیار داشتن این دانش می توانید زمان حمل و نقل و لجستیک را مشخص کرده و همچنین مدت زمان سفارش تا تحویل را کاهش دهید، و یا اگر سیستم هوش تجاری تارگیت تشخیص دهد فروشنده خود را تغییر دهید.

مقایسه سفارشات فاکتور شده با بودجه 

جهت پیشرو بودن بعنوان یک شرکت پخش لازم است تا هزینه های خود را حتی الامکان کاهش دهید تا کارآمدی عملیاتی شما افزایش یابد. هوش تجاری تارگیت شما را در تحلیل و کاهش هزینه های ثابت کمک کرده و به شما امکان می دهد تا هزینه های متغیر و پرنوسان را نیز مورد نظارت و واکنش بموقع قرار دهید.

همچنین می توانید حجم سفارشات خود را با سفارشات فاکتور شده بمنظور تطبیق آنان با دوره های گذشته مورد مقایسه قرار دهید تا روند رشد درآمدی خود را ملاحظه کنید.

به مجموعه زنجیره کسب و کار منفعت برسانید

واحدهای مختلف و حتی عرضه کنندگان می توانند از منافع راه حل هوش تجاری بهره مند شوند. فرض کنید که سازمان شما اطلاعات سفارشات را در اختیار داشت، به راحتی می توانست حجم سفارش ها در بازارهای مختلف را رهگیری کند و می توانست بسرعت پاسخگوی نیاز یک بازار خاص باشد.

با بهره گیری از سیستم هوش تجاری تارگیت همه افراد می توانند به اطلاعات مربوطه دسترسی داشته باشند. عرضه کنندگان شما می توانند به اطلاعات مهم کسب و کار دست یابند. با استفاده از این روش آنان قادرند برای خود الگوسازی نموده و عملکرد خود را با عملکرد سایر رقبا و همکاران مقایسه کنند.

 

نگرشی شفاف به داده های سازمان

برای آنکه کسب و کار شما به بهترین شکل پیش رود لازم است تا نگرشی شفاف به داده های سازمان داشته باشید. اکثر شرکت های پخش در انبوه داده ها غوطه ور هستند و اگر از ابزاری صحیح مانند هوش تجاری تارگیت جهت بکارگیری این داده ها استفاده نکنند، این داده های ارزشمند بلااستفاده خواهد بود.

 

مطالعات موردی هوش تجاری تارگیت: گروه فارچ پلاست دانمارک

 

توصیف کلی:

گروه فاچ پلاست یکی از برترین گروه های بسته بندی و پخش مواد غذایی در قاره اروپا است. این گروه با سهم بازار ۸۰% و فروش تقریبا ۱۰۰ میلیون دلار در کشور دانمارک واقع شده است.

جهت مشاهده متن کامل مطالعه موردی، کلیک کنید

 

مشاهده ویدیویی در ارتباط با گزارشگیری و حرکت از محیط گزارش به تحلیل با هوش تجاری تارگیت

 

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید