4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

 

کلیات گسترش سیستم هوش تجاری تارگیت Targit BI Deployment

 

گسترش استاندارد و آسان

تارگیت بنحوی طراحی شده تا بسادگی در هر مقیاس یا محیطی گسترش یابد. سرورهای مربوطه را نصب کنید و دسترسی به آنان را از طریق ویندوز، وب، یا موبایل تعریف کنید. تارگیت را می توانید روی سایر برنامه های کاربردی خود نیز قرار دهید.

در اکثر پروژه ها تنها یک سرور جهت گسترش تارگیت مورد نیاز است. برای سازمان های بزرگ و یا پروژه هایی که نیازمند بارگذاری سنگین روی ساختار هوش تجاری هستند، بسادگی و با رویه ای استاندارد می توانید راه حل هوش تجاری خود را توسعه دهید. تارگیت می تواند روی چندین سرور راه اندازی شده و یا از قدرت پردازش ابری بهره بگیرد بدون آنکه نگران بروز موردی خاص در آن باشید زیرا رویه استقرار آن تعریف شده و آسان است.

ارائه تارگیت به کاربران نهایی

ابزارهای مختلف هوش تجاری تارگیت مانند ابزار اکتشاف داده برای کاربرانی خاص در سازمان تعریف شده است، اما بسته هوش تجاری تارگیت Targit Decision Suite بنحوی طراحی شده تا برای تمامی کاربران در یک سازمان بزرگ با هر تعداد کاربر، مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

کاربران نهایی تارگیت می توانند اطلاعاتی مشابه را روی رایانه دسکتاپ، از طریق وب، و یا موبایل هوشمند در اختیار داشته باشند. امنیت اطلاعات را می توانید با بهره گیری از مدل امنیتی درون-ساخت سیستم و یا امنیت ویندوز مورد آزمون قرار دهید.

 

 

مشاهده ویدیویی در ارتباط با هوش تجاری تارگیت و انواع کاربران نهایی آن


 

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید