4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

 

گسترش تارگیت براساس سرور سیستم هوش تجاری تارگیت Targit Server

سرور تارگیت نقطه اتصال تمامی کاربران سازمان است و همه تنظیمات و مستندات سازمان در قالب داده و اطلاعات در آن قرار دارد که امکان مدیریت مرکزی و پشتیبان گیری در آن انجام می شود. برای سرور تفاوتی ندارد که کاربران نهایی با چه مکانیزمی به آن متصل می شوند، زیرا براساس تعاریف اولیه و نوع دسترسی، اطلاعات مشابه را در اختیار آنان قرار می دهد. اگر روی تحلیل ها و گزارشات شخصی که همان تحلیل های ساخته شده مدیران و کارشناسان سازمان می باشد تغییراتی از طریق ویندوز یا دسکتاپ آنان انجام شود، بلافاصله آن تغییرات بر روی هوش تجاری موبایل آنان منعکس می شود که اینکار را سرور تارگیت انجام می دهد.

سرور تارگیت تمامی بارگزاری های سنگین را مدیریت می نماید: از تولید گزارشات خودکار و نظارت بر عملکرد مامورین هوشمند گرفته تا تنظیمات مربوط به زمان.

مقیاس پذیری Scalability

در اکثر پروژه ها تنها یک سرور جهت گسترش تارگیت مورد نیاز خواهد بود. برای سازمان های بزرگ و یا پروژه هایی که نیازمند بارگذاری سنگین روی ساختار هوش تجاری مورد نیاز است بسادگی و با رویه ای استاندارد می توانید راه حل هوش تجاری خود را توسعه دهید. تارگیت می تواند روی چندین سرور راه اندازی شده و یا از قدرت پردازش ابری بهره بگیرد بدون آنکه نگران بروز موردی خاص در آن باشید، زیرا رویه پیاده سازی آن تعریف شده و آسان است.

ساختار قیمتی مناسب و متنوع براساس ماژول های مورد نیاز سازمان

تارگیت این امکان را داده تا براساس توانایی سازمان و راه حل هوش تجاری که برای سازمان تعریف می گردد، قیمت نهایی مشخص گردد. سرور تارگیت در دو ویرایش Standard و Enterprise می باشد که هر یک از آنها با ماژول های خود به شما امکان می دهند تا براساس آنچه که حقیقتا استفاده خواهید کرد پرداخت را انجام دهید.

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید