4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

ماژول تحلیل BI & Analytics هوش تجاری تارگیت


تحلیل های سلف سرویس Self-Service Analytics

ابزار تحلیل سلف سرویس در سیستم هوش تجاری تارگیت با استفاده از برش های عمودی و افقی در داده ها، داده ها را به اطلاعات تبدیل و در نهایت در قالب پاسخ به پرسش های مدیران و کارشناسان سازمان ارائه می نماید. مامورین هوشمند تارگیت را به این تحلیل ها اضافه کنید تا بمحض آنکه انحرافی در داده های حیاطی سازمان رخ دهد، به شما اطلاع دهد تا اقدام مناسب را بعمل آورید.

به سیستم تارگیت بگویید که چه میخواهید

آیا نمی توانید پاسخ پرسش های خود را در تحلیل هایی که قبلا در تارگیت ساخته اید، پیدا کنید؟ اینجاست که ویزارد هوشمند تارگیت یا Targit Intelligent Wizard به صحنه می آید و به شما امکان می دهد تا پرسش خود را به زبان ساده در آن تایپ کنید تا سیستم پاسخ سوال شما را در قالب تحلیل هایی که قابلیت نفوذ به درون داده ها Drill-down را می دهد، نمایش دهد.

 

 

 

 

مامورین هشدار Notification Agents

مامورین هشدار در تارگیت داده های شما را مورد نظارت قرار داده و در صورت بروز هرگونه انحراف از حالت نرمال، شما را آگاه می سازند. با بهره گیری از این مامورین، زمان ارزشمند خود را حفظ نموده و آنرا صرف موارد کلان سازمان خود نمایید. این مامورین، هشدارها را به صفحه دسکتاپ، ایمیل، و یا تلفن هوشمند شما ارسال می کنند و شما را قادر می سازند تا نگران از دست دادن جزئیات در مورد داده های کلیدی سازمان نباشید.

ویزارد هوشمند در عمل

آیا بیشترین خروجی را از انبار داده خود دریافت می کنید؟ پاسخ اکثر سازمان ها به این پرسش منفی است. ویزارد هوشمند در تارگیت به شما امکان می دهد تا:

  • امکان دسترسی سلف سرویس به داده های سازمان و ساخت تحلیل ها، گزارشات و داشبوردهای مدیریتی را با تایپ نمودن محاوره ای آنچه می خواهید را می دهد.
  • امکان درخواست داده ها و اطلاعات با زبان محاوره ای و روزمره را به شما می دهد.
  • شما را به سمت پرارزشترین داده های سازمان هدایت می کند.
  • به شما قابلیت انعطاف پذیری را عرضه نموده و متعاقبا امکان نفوذ به لایه های بیشتر داده های سازمان را فراهم می کند.

معیارگیری Benchmarking

با بهره گیری از قابلیت مقایسه در سیستم هوش تجاری تارگیت قادر هستید هر بخشی از داده ها، از عملکرد فروش گرفته تا اثربخشی تجهیزات، در بخش های مختلف سازمان مورد مقایسه و Benchmark قرار دهید. با استفاده از قابلیت زمان پویا Dynamic Time به آسانی می توانید عملکرد هر دوره زمانی مثلا از ابتدای سال تا کنون را با مدت مشابه آن در سال گذشته مقایسه کنید. هر زمان که این تحلیل را باز کنید، تارگیت بصورت پویا داده های مربوط به ابتدای آن سال را با مدت مشابه آن در سال گذشته را ارائه می نماید.

 

 

یکپارچگی نامحدود سیستم

ویژگی هایی که در بخش Action در تارگیت موجود است، داده های مربوط به تمامی سیستم های موجود سازمان را در قالبی یکپارچه در اختیار شما قرار می دهد و به شما امکان می دهد تا تنها با چند کلیک آنچه را که بدنبالش هستید، بیابید. سپس می توانید با استفاده از قابلیت نفوذ به درون داده ها از جزئیات داده ها و چرایی آنان مطلع شوید. دیگر نیازی نیست تا برای فایل های داده ای، سیستم های سازمان را در هر فرمتی که هستند بطور جداگانه بررسی کنید تا ارتباط میان آنان استخراج گردد. در حقیقت تارگیت اینکار را با چند کلیک برای داده های بروز و بلحظه انجام می دهد.

تصویری شفاف از سازمان در اختیار داشته باشید

آیکون مربوط به اطلاعات که بالای هریک از آبجکت های تحلیل شما در سیستم تارگیت موجود است به شما امکان می دهد تا داده هایی که با آنان در حال تعامل هستید را شناسایی نمایید. بسادگی اشاره گر موس خود را روی آن قرار دهید تا اطلاعات کامل در مورد داده های تحت تحلیل را نمایش دهد.

 

 

 

مشاهده ویدیویی در ارتباط با ساختن آسان تحلیل از داده های سازمان با هوش تجاری تارگیت

 

 

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید