4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

 

ماژول داشبوردهای مدیریتی BI Dashboards هوش تجاری تارگیت

تعالی عملیاتی در سازمان بمعنای رهگیری و پایش مستمر شاخص های کلیدی عملکرد است. داشبوردهای مدیریتی در حقیقت مدیران و کارشناسان سازمان را در این پایش که مبتنی بر کارت امتیاز متوازن یا Balanced Score Card در سطح استراتژیک سازمان طراحی می شود، یاری می رساند.

دسترسی بلحظه و نتایج بروز

به داشبوردهای مدیریتی سازمان با استفاده از تمامی ابزارهای خود مانند رایانه دسکتاپ و موبایل های هوشمند دسترسی داشته و نتایج عملکردی سازمان را با داده های بروز و بلحظه رهگیری نمایید. با افزودن ضابطه های فراگیر به سیستم تارگیت که در حقیقت فیلتر کردن داده ها با چند کلیک ساده می باشد، داشبوردهای خودکار را مورد استفاده قرار دهید تا بدانید هریک از واحدهای سازمانی و یا حتی افراد سازمان در دستیابی به اهداف عملکردی سازمان، چگونه پیش می روند.

 

 

با اشاره انگشت خود به پاسخ های حیاطی که نیاز دارید دست پیدا کنید

داشبوردهای مدیریتی شما را در رهگیری اهداف عملکردی سازمان یاری می رسانند. پس از دراختیار داشتن داشبورد مدیریتی خود می توانید با کلیک روی هریک از اعداد ارائه شده در قالب گیج های داشبورد، به تحلیل های بیشتر در مورد آن شاخص کلیدی عملکرد توسط سیستم تارگیت ارجاع داده شوید. اگر تحلیلی را برای آن شاخص که رویش کلیک کرده اید در سیستم ذخیره داشته باشید، تارگیت آن تحلیل مربوطه را باز می کند و در غیر اینصورت، سیستم خودش اقدام به ساختن تحلیل در همان لحظه و ارائه آن به شما می نماید.

تعالی را در سازمان ترویج کنید

سازمان های بسیاری در سراسر دنیا که از سیستم هوش تجاری تارگیت استفاده می کنند، از قابلیت Storyboard این سیستم از داشبوردهای مدیریتی سازمان خود روی صفحه نمایش در جلسات سازمانی و هیات مدیره استفاده می کنند و از نمایش بلحظه و بروز داده های کلیدی سازمان در جمع کارشناسان و مدیران سازمان جهت تسهیم دانش بهره می برند.

 

 

تصویرسازی و مجسم سازی داده ها مسیر شما در سیستم هوش تجاری تارگیت است

تارگیت امکانات زیادی در حوزه تصویر سازی و مجسم سازی داده ها ارائه می نماید. با حق انتخاب و سلیقه خود بسادگی و با چند کلیک همراه با لوگوی سازمانتان اقدام به تهیه داشبوردها از میان انواع متنوع انتخاب های داشبوردی بنمایید. نیازی نیست تا برای انجام این کار، دانش فناوری اطلاعات داشته باشید، زیرا شما در هریک از واحدهای سازمانی که باشید می توانید با چند کلیک اقدام به ساخت داشبوردهای مدیریتی کنید.

دسترسی به تمامی اطلاعات سازمانتان در هر زمان و مکانی که هستید

هر نوع کاربری که باشید: کاربر دسکتاپ، موبایل هوشمند، و یا وب تفاوتی برای سیستم هوش تجاری تارگیت ندارد، زیرا تارگیت خروجی نهایی را در قالب های مشابه برای تمامی این کاربران به سادگی میسر ساخته است. بعنوان مثال، یک داشبورد مدیریتی را روی پرتال و یا وبسایت سازمان، روی سیستم CRM و ERP موجود سازمان، قرار دهید و در هر زمان و مکان به آن دسترسی داشته باشید.

 

 

 

مشاهده ویدیویی در ارتباط با هوش تجاری تارگیت و داشبوردهای مدیریتی

 

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید