4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

 

ماژول مامورین هوشمند Intelligent Agents هوش تجاری تارگیت

دیگر نیازی نیست تا داده های دیروز را برای اقدامات امروز مورد ارزیابی قرار دهید. مامورین هوشمند سیستم هوش تجاری تارگیت با ذره بینی به سراغ تحلیل ها و گزارشات شما رفته و بطور لحظه ای و خودکار شما را با انحرافاتی که در داده های حیاتی سازمان رخ می دهند، مطلع می سازند تا اقدام سریع و بموقع خود را انجام دهید.

هشدارهای بلحظه

حقیقتا چه مدت زمان صرف می کنید تا در میان اعدادی که خارج از روندهای سازمان وجود دارند، بررسی های خود را انجام دهید؟ اکنون می توانید چنین رویه ای را کنار بگذارید. هشدار هوشمند تارگیت بصورت خودکار شما را از هرگونه تغییر نسبت به پارامترهای از پیش تعریف شده مطلع می سازد. تنها برای یک بار و با چند کلیک آنرا برای اولین بار تنظیم کنید (پارامترهای خود را برای مامور هوشمند مشخص کنید) و بقیه کار را به تارگیت بسپارید. با اینکار شما اولین مدیر یا کارشناسی خواهید بود که از تغییرات مطلع خواهید شد.

 

 

تحلیل های مبتنی بر پیش بینی

تارگیت مامور دیگری دارد که به سراغ روندها در داده های تاریخی سازمان رفته و تغییرات مهمی که قرار است در آینده سازمان رخ دهد را به مدیران و کارشناسان سازمان گوشزد می کند. همچنین این مامور ضریب اطمینانی را برای هر یک از رفتارهایی که قرار است در آینده سازمان رخ دهد در نظر گرفته و آنرا در پیش بینی خود لحاظ می کند. این مامور دلایلی آن رفتار را در قالب تحلیلی جدید ارائه می نماید. سپس مدیران و کارشناسان سازمان می توانند با استفاده از سایر قابلیت های سیستم مانند نفوذ به درون داده ها، به لایه های مختلف داده هایی که مربوط به آن تحلیل هستند نفوذ کرده و چگونگی و چرایی آنرا مورد بررسی بیشتر قرار دهند.

 

 

حرکت آهسته سازمان را فراموش کنید و اجازه دهید تا انواع مامورین هشدار سیستم تارگیت بتوانند سازمان را مانیتور کرده و شما را با اقدامات اثربخش مطلع سازند.

مامورین پدیداری

مامور پدیداری به شما امکان می دهد تا براحتی داده های مرتبط با ضوابط فیلترینگ را آشکار نمایید. در نتیجه داده ها با سهولت بیشتری برای تحلیل در دسترس شما قرار می گیرند.

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید