4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

ماژول گزارشگیری Reporting هوش تجاری تارگیت


بهترین انتخاب های گزارشگیری

بخش گزارشگیری در سیستم هوش تجاری تارگیت در گذشته بمنظور توسعه و بهبود فرایند های تولید، صادر کردن، و زمانبندی گزارشات سازمانی ایجاد شد و همچنان نیز از پس سال ها رشد روزافزون خود از مهمترین بخش های این سیستم می باشد که مدیران و کارشناسان سازمان را در گزارشگیری های بلحظه و بروز در سازمان یاری می رساند. ساخت گزارشات سازمانی با استفاده از تارگیت تنها با چند کلیک مدیران و کارشناسان غیر فنی انجام می گیرد.

بخش گزارشگیری در تارگیت ویژگی ای توسعه یافته و بروزشده از گزارشگیری سنتی است که سازمان ها از گذشته با ساخت و ارائه آنان آشنا بوده اند اما اکنون براساس رشد و انتظاری که از یک سیستم هوش تجاری وجود دارد، لازم است تا گزارشگیری نیز بر اساس هوشمندی صورت پذیرد. از این گزارش ها بنحوی بهره گرفته می شود تا مدیران و کارشناسان سازمان بتوانند با چابکی به تغییرات سازمان پاسخ دهند بدون آنکه مانند گزارشگیری های سنتی، چند هفته منتظر آماده شدن گزارشات خواسته شده باشند.

 

 

زمانبندی ارسال مجموعه ای Batch Scheduling

در تارگیت قادر هستید تا گزارشات بروز و بلحظه خود را بطور خودکار برای مجموعه ای از مدیران و کارشناسان در داخل و یا خارج از سازمان ارسال نمایید. این قابلیت به شما امکان میدهد تا ضابطه مورد نظر خود که جهت فیلتر نمودن داده ها در تارگیت استفاده می شود را براساس دسترسی هریک از مجموعه ها بسادگی تعریف نمایید. بدان معنا که تنها یک گزارش می سازید که مورد استفاده تمامی نیروهای فروش و مشتریان قرار می گیرد اما براساس دسترسی های تعریف شده، داده های آن گزارش برای آنان فیلتر می شود. علاوه بر این می توانید ارسال گزارشات را با استفاده از این قابلیت زمانبندی کنید تا تنها همان داده های فیلتر شده در زمانبندی های مشخص برای آنان ارسال شود.

گزارشگیری تارگیت برای مدیران و کارشناسان غیرفنی

گزارشگیری در تارگیت یکی دیگر از بخش های این سیستم است که تارگیت در نظر گرفته تا کاربران نهایی سیستم که مدیران و کارشناسان غیر فنی هستند نیز بتوانند براحتی و با چند کلیک ساده گزارش خود را تهیه نمایند بدون آنکه نیاز به کارشناسان واحد فناوری اطلاعات داشته باشند. شاید چند هفته طول بکشد تا واحد فناوری اطلاعات گزارشات را برای شما تهیه نمایند که این رویه دیگر هوشمندی لازم را بهمراه نخواهد داشت، زیرا زمانی گزارش بدست شما می رسد، که دیگر بلحظه و بروز نیست. از سوی دیگر کارشناسان واحد فناوری اطلاعات نیز با زمان بدست آمده می توانند درگیر مواردی همچون رشد استراتژیک واحد خود شوند.

 

گزارشگیری بنا به درخواست On-demand Reporting

گزاشگیری بنا به درخواست؟! بله، نه تنها می توانید خودتان گزارشات را زمانبندی کنید تا برایتان بصورت خودکار با داده های بروز ایمیل شود یا روی صفحه دستکتاپ رایانه شما نمایش داده شود بلکه در هر زمان یک نمونه بروز آنرا با یک کلیک فراخوانی کنید و سپس به ویرایش های بیشتر و بیشتر در صورت نیاز بپردازید.

قابلیت فرا ارتباط یا Hyper-relation

در سیستم هوش تجاری تارگیت این امکان را دارید تا از محیط تحلیل به سایر محیط های سیستم مانند محیط گزارشگیری بروید و تحلیل های خود را در قالب گزارش در اختیار داشته باشید تا در ادامه از قابلیت های محیط گزارشگیری که پیشتر اشاره شد، استفاده نمایید.

 

 

استفاده در عمل

در محیط گزارشگیری نیز با استفاده از مامورین هشدار از حرکت مولفه های کسب و کار خود روی مسیر درست با استفاده از هوش تجاری تارگیت آگاه شوید. با استفاده از این مامورین، بمحض آنکه داده های حیاطی سازمان از مسیر صحیح خود منحرف شوند مطلع خواهید شد. این همان زمانی است که باید یک گزارش مربوط به آن انحراف را باز کنید.

 

 

 

مشاهده ویدیویی در ارتباط با گزارشگیری و حرکت از محیط گزارش به تحلیل با هوش تجاری تارگیت

 

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید