4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

ماژول اکتشاف داده ها Data Discovery در هوش تجاری تارگیت

ماژول اکتشاف داده ها در سیستم هوش تجاری تارگیت به شما کمک می کند تا دیگر ماهیت انبار داده سازمان محدودیتی در حوزه تحلیل داده ها برایتان ایجاد نکند. در حقیقت به شما امکان می دهد تا براحتی مجموعه های مختلف داده ها را چه داخلی باشند و چه خارجی مورد تحلیل قرار دهید. امکاناتی که این ماژول در اختیار شما قرار می دهد عبارتند از:

  • میلیون ها مجموعه داده که همیشه بروز هستند.
  • توانایی اتصال داده های جدید با منابع داده ای موجود در سازمان.
  • واسط کاربری راحت و آسان که برای کاربران غیر فنی طراحی شده و نیازی به دانش اس کیو ال و برنامه نویسی ندارد.

 

تهیه داشبوردهای مدیریتی و تحلیل ها با استفاده از ماژول اکتشاف داده برای داده هایی که خود یکپارچه و فراخوانی می کنید، همانند سهولت استفاده از واسط کاربری تارگیت، به راحتی امکانپذیر می باشد.

یکپارچه سازی با داده های حجیم Data Mashup

در سیستم هوش تجاری تارگیت با دراختیار داشتن میلیون ها داده موجود قادر هستید تا مجموعه داده های مختلف مانند داده های صنعت را با داده های داخلی جهت مقایسات و شاخص گیری استفاده نمایید.

 

 

کدام فرمت داده ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد؟

اتصال به تمامی منابع داده امکانپذیر است. می توانید انواع فرمت داده ها مثلا در قالب Excel, CSV و یا Google Docs را مورد استفاده قرار داده و یا داده های ODBC و OData جهت ترکیت و یکپارچه سازی با داده های داخلی سازمان مورد استفاده قرار دهید. از سوی دیگر می توانید با استفاده از تارگیت، حجیم ترین داده ها از داده های آمارگیری نفوس گرفته تا داده های جغرافیایی را در تنوع های مختلف مورد استفاده قرار دهید.

 

 

ماژول اکتشاف داده ها برای افراد و گروه ها

اساسی ترین کارکرد یک سیستم هوش تجاری اثربخش در حقیقت یاری رسانی به مدیران و کارشناسان سازمان ها در اتخاذ تصمیمات بهینه است. دیگر آن روزها به پایان رسیده که منتظر کارشناسان واحد IT باشید تا داده های مورد نظرتان را به تحلیل ها و گزارشات موجود شما بیافزایند. با استفاده از این ماژول خود قادر هستید تا این عمل را براحتی انجام داده و اجازه دهید تا کارشناسان واحد IT نیز با فرصت بیشتر به فعالیت های اثر بخش خود بپردازند.

 

 

مشاهده ویدیویی در ارتباط با ماژول اکتشاف داده ها در هوش تجاری تارگیت


 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید