4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

 

یکپارچه سازی هوش تجاری تارگیت با ماکروسافت شرپوینت


با استفاده از ماژول یکپارچه سازی با SharePoint، خروجی های تارگیت مانند داشبوردهای مدیریتی، تحلیل ها و گزارشات را روی شرپوینت مشاهده کنید.

این ماژول به شما امکان می دهد تا تمامی خروجی های تارگیت را روی شرپوینت مشاهده کنید که اینکار تنها با چند کلیک روی شرپوینت میسر می شود. با نصب این ماژول، جعبه ابزار تارگیت را روی شرپوینت در اختیار خواهید داشت و با استفاده از آن به تمامی خروجی های تارگیت با همان قابلیت ها که روی تارگیت مشاهده می کردید در محیط شرپوینت دست می یابید. سه روش برای دستیابی به این مهم وجود دارد:

الف – بخش وب فعال Active Web Part

با استفاده از این ماژول در شرپوینت، تمامی کارکردهای کاربر تارگیت مبتنی بر وب را به تمامی خروجی های تارگیت روی شرپوینت هم میسر می سازید:

 • اطلاعاتی که بطور مستمر بروز رسانی می شوند.
 • هیچ محدودیتی وجود ندارد و تمامی ویژگی های تارگیت در آن محیط نیز در دسترس شماست.
 • به تحلیل ها، گزارشات و داشبوردهای مدیریتی خود Drill کنید. از هشدارهای سیستم دقیقا همانند محیط تارگیت، در شرپوینت هم بهره بگیرید.
 • لازم نیست تا فراتر از شرپوینت قدم بردارید تا به تصمیمات مبتنی بر اطلاعات در تارگیت دست یابید.

 

ب – بخش وبی پویا Dynamic Web Part

با استفاده از این ماژول در شرپوینت، می توانید هریک از آبجکت های تحلیل موجود در تحلیل های ذخیره شده در تارگیت را در محیط شرپوینت فراخوانی کرده و اضافه نمایید. در این حالت داشبوردهای مدیریتی شخصی سازی شده در شرپوینت، گیجی خاص، یا جدول داده ای پویا را جهت ایجاد بینش در سازمان در اختیار شما قرار خواهد داد. در حقیقت:

 • انعطافپذیری بالا هنگام افزودن آبجکت های تحلیل.
 • داده های آبجکت بصورت خودکار بروز رسانی می شوند.
 • تمامی آبجکت ها و امنیت های اعمال شده، مستقیما از راه حل تارگیت شما گرفته می شود.
 • با کلیک روی تحلیل منتقل شده به محیط شرپوینت، سیستم شما را به محیط تارگیت منتقل می کند و امکان کار روی آن تحلیل با تمامی ابزارهای موجود در تارگیت را در اختیار شما قرار می دهد.

 

ج – بخش وبی تصویری Snapshot Web Part

با استفاده از این ماژول در شرپوینت، بجای آنکه تمامی آبجکت های تحلیل را بصورت خودکار بروز رسانی نمایید، می توانید تنها تصویری از خروجی های تارگیت را روی شرپوینت در اختیار داشته باشید. در حقیقت:

 • تصویر سازی ثابت از داده های سازمان.
 • برای شرایطی که تنها نمایش چند آبجکت کلیدی و یا گزارش های ماهیانه مد نظر باشد، مناسب است.
 • برای این ماژول نیازی به خرید لایسنس اضافه ندارید.

 

 

جهت بازگشت به صفحه اولیه استقرار، کلیک کنید