4 اردیبهشت 1396
آکادمی اندیش سیستم: دبیرخانه دائمی کنفرانس هوش تجاری ایران و برگزارکننده MBA و DBA با گرایش هوش تجاری BI

درباره گارتنر

گروه گارتنر (Gartner)، یک مؤسسه تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات است که در سال 1979 توسط گیدون گارتنر در شهر استامفورد ایالات متحده تأسیس گردید. این کمپانی از سال 2002 به گارتنر موسوم گردید و تحقیقاتی که از همان ابتدا از سوی این گروه صورت گرفت بسیار مورد توجه مدیران ارشد اطلاعات و نیز رهبران ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌هایی از قبیل کارگزاری‌های دولتی، شرکت ‌های مخابراتی، مؤسسات خدماتی حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران حوزه فناوری قرار گرفت.

کمپانی های بزرگ، کارگزاری‌های دولتی، شرکت‌های فناوری اطلاعات و جامعه سرمایه‌گذاران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله مشتریان عمده گارتنر محسوب می‌شوند، بطوریکه گارتنر شریکی باارزش برای مشتریان 12,400 شرکت متفاوت قلمداد می‌گردد. حوزه فعالیت گارتنر به سه بخش اصلی تحقیق، برنامه‌های اجرایی و مشاوره تقسیم می‌گردد که توسط 5,300 عضو شامل 1,280 تحلیلگر، مشاور و مشتری در 85 کشور دنیا انجام می‌گیرد. گارتنر از طریق اطلاعاتی که از سه بخش فوق بدست می‌آورد، حوزه‌های فناوری هر کسب وکاری را تحلیل و تفسیر می‌کند. در سال 2011 این شرکت درآمدی بالغ بر 1.468 بیلیون دلار و نیز سود خالصی معادل 136.9 میلیون دلار کسب کرده است.

گارتنر هر ساله گزارشی از رتبه بندی شرکت های معتبر و جهانی که ارائه دهنده سیستم های هوش تجاری هستند، ارائه می کند تا متقاضیان این سیستم ها بتوانند براساس نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشند.

جهت ملاحظه وب سایت گارتنر، کلیک کنید

جهت ملاحظه ارزیابی سال 2011 گارتنر از ارائه کنندگان سیستم هوش تجاری، کلیک کنید

پیام مدیریت آکادمی اندیش سیستم

 

در دنیای امروز که پرتلاطم و شدیدا در حال تغییر است، چگونه مطلع می‌شوید با اثربخشی و کارآمدی هرچه بیشتر سازمان خود را به پیش می‌برید؟ بدون پاسخی جامع به این پرسش مطمئن باشید که سازمان شما در حال از دست دادن ارزش و از پی آن، ثروت است.

یک لغزش کوچک برای سازمان های بزرگ بمنزله هزینه های سنگین و برای سازمان های کوچک بمنزله مرگ آنان است. این مهم نشان می‌دهد که مدیران و کارشناسان ارشد سازمان لازم است تا سازمان خود را به سازمانی چابک یا Agile Organization تبدیل نمایند. در حقیقت چابکی سازمان های امروز یک باید است که آنان را در بهره گیری بهینه از فرصت ها و از سوی دیگر در رویارویی در برابر تهدیدها در حوزه های تصمیم گیری و اقدام بموقع، بروز نگاه می دارد.

از این منظر، یک سازمان بدون بهره گیری از سیستم هوش تجاری یا Business Intelligence بعنوان مولفه ای لاینفک از سازمانی چابک، قادر نیست و نخواهد بود تا خود را به مجموعه ای چابک تبدیل نموده و همچنین در مرور زمان چابکی آن را حفظ نماید.

در حقیقت سیستم هوش تجاری تنها یک ابزار نیست، بلکه پدیده ای چترگونه است که مجموعه ای از مولفه های نرم و سخت در سازمان را پوشش می دهد. از دستیابی به اهداف استراتژیک سازمان در سطح استراتژیک گرفته تا افزایش سرعت و دقت در سطح عملیاتی سازمان را پوشش می دهد و تمامی نیروهای انسانی سازمان در تمامی سطوح آن را قادر می سازد تا مبتنی بر دانش استخراج شده ای که در داده های داخلی و خارجی سازمان وجود دارد، از چابکی لازم برای تحلیل واقعیات سازمان و همچنین داشتن نگرشی نسبت به آینده آن برخوردار باشند.

در چنین سازمان چابکی است که سیستم هوش تجاری می تواند هوشمندی را در سراسر سازمان ایجاد نموده و مدیران و کارشناسان ارشد سازمان را از فرصت ها و تهدیدهای پیش روی آن مطلع سازد.

در این ارتباط، آکادمی اندیش سیستم در صدد است تا محققین، مدیران، و کارشناسان سازمان را با ویژگی های یک سیستم هوش تجاری اثربخش و کارآمد آشنا سازد، همان آشنایی که تمامی مولفه های نرم و سخت سیستم هوش تجاری موفق در سازمان را ارائه خواهد کرد.

علی افضلی

مدیریت آکادمی اندیش سیستم

دبیر کنفرانس هوش تجاری ایران

 

 

اندیش سیستم از مجموعه های فعال در حوزه مدیریت فناوری اطلاعات و سیستم های هوش تجاری است که فعالیت خود را با برگزاری دوره ها و سمینارهای آموزشی تخصصی مدیریت و مهندسی فناوری اطلاعات با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و همچنین دانشکده علوم و فنون دانشگاه تهران آغاز نمود که از جمله آنان می توان به دوره های کوتاه مدت و بلند مدت زیر اشاره داشت:

۱ – دوره های تحلیل سیستم (کوتاه مدت)

۲ – دوره های طراحی سیستم (کوتاه مدت)

۳ – دوره های سیستم های اطلاعات سازمانی (کوتاه مدت)

۴ – دوره های مهندسی شبکه (بلند مدت)

۵ – دوره های کاربردی مهندسی فناوری اطلاعات با گرایش مدیریت سیستم (بلند مدت)

۶ – دوره های کاربردی مهندسی فناوری اطلاعات با گرایش سیستم هوش تجاری (بلند مدت)

۷ – دوره های کاربردی فناوری هوش تجاری (BIT)

از آنجاییکه دانشپذیران دوره ها و سمینارهای کاریردی اندیش سیستم را مدیران و کارشناسان ارشد و میانی سازمان های دولتی و غیر دولتی تشکیل می دادند، اساتید آن دوره ها که خود از کارشناسان و مدیران آکادمی بودند، متوجه اهمیت سیستم های هوش تجاری بعنوان یکی از سیستم های اطلاعات سازمانی و کاربرد آنان در سازمان های بخش خصوصی و دولتی کشور شدند که مدیران آکادمی را بر آن داشت تا اقدام به فعالیت موثر در این حوزه نمایند.

اندیش سیستم توانست دوره های متعدد فناوری هوش تجاری را در محل آکادمی و نیز در  محل سازمان های متقاضی آموزش برگزار نماید و حال در قدم توسعه بعدی با توجه به رویکردهای مدیریتی و فنی که در سیستم هوش تجاری وجود دارد، حرکت خود را به سمت دوره های MBA و DBA هوش تجاری آغاز نمود.

 

جهت مشاهده فایل تصویری معرفی دوره های MBA و DBA کلیک نمایید

 

همکنون با الطاف خداوند بزرگ، اندیش سیستم، با حمایت علمی مرکز آموزش های Targit و کمپانی FOREST RIM Technology با مدیرت دکتر بیل اینمون (پدر انبار داده)، در صدد است تا با برگزاری دوره های MBA و DBA با گرایش هوش تجاری (BI) مدیران و کارشناسان ارشد سازمان های کشورمان را در تصمیم گیری هایشان که براساس تحلیل و پیش بینی های سیستم هوش تجاری صورت می گیرد، یاری رساند.

همچنین اندیش سیستم، بعنوان دبیرخانه علمی و اجرایی کنفرانس هوش تجاری ایران، این افتخار را دارد که با برگزاری سالانه آن کنفرانس، بروزترین و جدیدترین دستاوردهای دانش هوش تجاری در حوزه های مدیریتی و فنی آن دانش را، به تعداد کثیری از مدیران و کارشناسان ارشد سازمان های کشور عرضه نماید.

 

هدف اندیش سیستم:

 

هدف: آموزش اثربخش و کارآمد به عموم علاقمندان حوزه مدیریت و فناوری اطلاعات جهت اتخاذ تصمیمات بهینه و خلق آینده هوشمند

 

جهت آشنایی با دوره های DBA و MBA با گرایش هوش تجاری کلیک کنید

جهت ورود و عضویت در کانال تلگرام اندیش سیستم، کلیک کنید